ЕП: Њемачка боља од Пољске

Агенције

Фудбалери Њемачке побједили су Пољску са 3:1 (2:1) у седмом колу Д групе квалификација за ЕУРО 2016.

У другом мечу групе, Република Ирска је са 4:0 побједила Грибралтар, а раније у петак Грузија је минималним резултатом код куће побједила Скотску.

Победу “панцерима“ у одличном мечу одиграном у Франкфурту, донијели су Томас Милер и двоструки стрелац Геце, док се у стрелце у екипи Пољске уписао Левандовски.

Милер је Нијемце у вођство довео већ у 12. минуту, пошто га је проиграо Хектор са лијеве стране, а фудбалер Бајерна мирно из петерца лопту смјестио у ближи угао. Седам минута касније Геце послије соло-акције удвостручује предност. До краја полувремена Пољска је успијела да унесе неизвесност у меч, јер је у 37. минуту мрежу противника затресао Левандовски, послије центаршута Гросицког погодивиши гол поред десне стативе.

Коначан резлтат поставља Геце у 82. минуту. Послије ударца Милера, лопта се одбила од голмана, млађи фудбалер Бајерна је то искористио за побједу своје екипе.

Њемачка је на првом месту на табели са 16 бодова, послије четири узастопне победе. Пољска је друга са два бода мање.

Три меча одиграна су оквиру групе Ф, Сјеверна Ирска је побједом над Фарским Острвима са 3:1 преузела чело табеле, јер су Мађарска и Румунија одиграле без голова. Меч у Будмпиешти обиљежили су и сукоби домаћих навијача са полицијом. Група навијача, окупљена да прати утакмицу на великом екрану, бацала је камење, металне канте и димне бомбе на полицију, која је била приморана да употреби сузавац.

Финска је са 1:0 побједила Грчку која је остала закуцана за дно табеле са само два бода.