EP: Hrvati bez polufinala

Vaterpolisti Italije savladali su Hrvatsku rezultatom 8:7 (1:1, 3:2, 2:2, 2:2) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Mađarskoj.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Aleks Đorđeti i Pietro Filjoli sa po dva pogotka. Na drugoj strani kod Hrvata Sandro Sukno je postigao je tri gola.

Skoro cio meč se igrao gol za gol. Italija je prva povela preko Matea Ikardija, a izjednačio je Sandro Sukno. Do poluvremena je postignuto pet golova, tri su u mreži Hrvatske a dva u mreži Italije.

Treća dionica je završena sa po dva gola na obije strane. Na četiri minuta prije kraja meča rezultat je bio 6:6, da bi Italijani napravili ključnu razliku od dva gola. Do kraja Hrvatska je uspijela da postigne gol na dva minuta prije kraja, ali Italija je uspijela da sačuva prednost i plasira se u polufinale.

Italija će se u polufinalu sastati sa domaćinom turnira Mađarskom u petak od 19 časova.