Đoković za 95 minuta do drugog kola

Novak Đoković, najbolji srpski teniser, plasirao se u drugo kolo Vimbldona, pošto je u tri seta pobjedio Amerikanca Tenisa Sandgrena.

Nekada najbolji igrač planete slavio je poslije 95 minuta igre, odnosno rezultatom 6:3, 6:1, 6.2.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv Horasija Sebaljosa ili Guida Andreocija.

Srpski teniser odigrao je perfektan meč, Sandgren nije imao nikakve šanse i zasluženo se plasirao u naredno kolo.

Obojica tenisera su sigurno otvorila meč (1:1), međutim u trećem gemu Novak je napravio brejk koji nije ispuštao do kraja seta (3:1).

Štaviše, napravio je još jedan i sa 6:3 osvojio prvi set na Vimbldonu.

Đoković u istom ritmu nastavlja i tokom drugog perioda igre. 21. igrač svijeta pravi brejk odmah na startu, potom ga je potvrdio i došao velikih 3:0.

Novak je uspio da oduzme servis još jednom Sandgrenu, pa je tako poslije 60 minuta igre na semaforu bilo 2:0 u setovima (6:3, 6:1).

Tokom trećeg seta srpski teniser nije imao problema sve dok nije izgubio svoj servis gem prilikom rezultata 3:0. Sandgren uspio je da vrati jedan brejk, ali to je bilo sve što smo vidjeli od njega. Đoković sa 6:2 dolazi do trećeg perioda igre i zaslužene pobjede.