Dinamo osigurao evropsko proljeće, raspucani Salcburg i Olimpijakos

B92

Fudbaleri Salcburga pobjedili su Rozenborg u četvrtom kolu Lige Evrope, Dinamo Zagreb je obezbijedio proleće u Evropi, Betis je umalo iznenadio Milan.

Zvezdin rival u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona je het-trikom Minamina već u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika i do kraja trijumfovao 5:2, dok je Lo Selso mogao da donese Betisu važnu pobjedu u tijesnoj borbi tri ekipe u grupi F.

A pitanje pobjednika je do poluvremena, protiv još jednog protivnika Crvene zvezde iz kvalifikacija, riješio i Dinamo iz Zagreba kada je vodio 2:0 (3:1 na kraju) protiv Spartaka iz Trnave.

Salcburg je poveo već u šestom minutu prvim pogotkom Minamina, koji je izveo dva dobra driblinga prije nego je pogodio sam ugao gola Rozenborba.

Prednost duplira isti igrač u 20. minutu kada je dugu loptu iskoristio i volejem pogodio suprotan ugao, da bi na 3:0 povećao Guldbrandsen u 37. minutu.

Dok se čekao posljednjih zvižduk u prvih 45 minuta, Minamina kompletira het-trik poslije fenomenalne kombinacije unutar šesnaesterca rivala. Goleada se nastavila u 52. minutu pogotkom Adegbenra koji je smanjio na 1:4, prije nego što je njegov saigrač Hovland poklonio auto-gol Salcburgu.

Ni to nije bilo sve jer je Jensen u 62. minutu skrenuo loptu Niklasa Bentnera ka golu protivnika za 2:5, ali to nije spriječilo poraz Rozenbroga.

Dinamo je prvi gol postigao u 22. minutu, pošto je Gojak spretno petom reagovao. Orsić je vratio loš centaršut Gavranoviću do peterca, ovaj je produžio do Gojaka koji je bio sam pred golom Spartaka.

Kadlec auto-golom u 36. minutu povećava prednost Dinama, a Čanturišvili u 63. vraća nadu Trnavi. Orsić riješava pitanje pobjednika u 80. minutu golom za 3:1 overava kartu Zagrepčana u nokaut fazu Lige Evrope.

Ono što može da imponuje igračima Dinama je činjenica da poslije četiri kola imaju maksimalnih 12 bodova u grupi sa Fenerbahčeom, Spartak Trnavom i Anderlehtom.

Betis je od 12. minuta bio u prednosti nad posrnulim Milanom. Žunior se pravovremeno ubacio na boku i izbjegao ofsajd zamku, imao je dovoljno vremena da nacilja i pronađe Lo Selsa na sedam metara, a ovaj među petoricom igrača Milana daje gol.

Betis je vodio skoro sat vremena kada je remi Milanu obezbjedio Suso. Milan je imao slobodan udarac, Suso je uputio nešto između direktnog udarca i centaršuta, što je bilo dovoljno da se prevari golman Betisa i izjednači rezultat na 1:1.

Seltik je u finišu skršio otpor Lajpciga u Škotskoj sa 2:1, Arsenal i Sporting su odigrali bez golova, Leverkuzen je bio bolji od Sportinga, a u Grčkoj je raspucan bio Olimpijakos protiv Didelanža.

Sa te utakmice treba napomenuti makazice Hristodulopulosa za 3:0, dok je Lajpcig odmah poslije vodećeg gola mogao do remija da Kampl nije pogodio prečku.