Црвени Роналду, Лион шокирао Манчестер Сити, Реал рутински са Ромом

Фудбалери Јувентуса побједили су Валенсију у првом колу групе Х са 2:0 у мечу на ком је Кристијано Роналдо добио први црвени картон у Лиги шампиона.

Лион је шокирао моћни Манчестер сити са 2:1, а Реал Мадрид је био бољи од прошлогодишњег полуфиналисте, екипе Роме са 3:0.

Манчестер јунајтед није дозволио изненађење и савладао је Јанг Бојс са 3:0, а Бајерн је побједио Бенфику са 2:0, а московски ЦСКА је извукао реми Викторији из Плзења 2:2.

Валенсија је само на старту меча имала период када је држала лопту и Јувентус је врло брзо почео да доминира на терену.

Промашивали су редом зицере Манџукић и Матуиди, Сами Кедира се прописно обрукао са пет метара, а чинило се да би Јуве могао да постане “жртва” старог фудбалског правила да се такви промашаји освете.

Међутим, најјачи утисак у првом дијелу утакмице и читавом првом колу ће бити детаљ из 33. минута.

У наизглед безазленом дуелу са Муриљом у казненом простору Валенсије, Роналдо је по глави закачио играча Валенсије у бијесу, али није изгледало као довољно за црвени картон.

Феликс Брих се консултовао са судијом уз гол-аут линију и послао Роналда у свлачионицу. Јувентус је упркос играчу мање био бољи тим и пвоео је голом из пенала у 45. минуту након фаула Пареха.

Пјанић је био сигуран, а био је и на старту другог дијела игре у 51. минуту када је пенал скривио Муриљо и Јувентус је уписао прве бодове. Валенсија је до краја у 95. минуту имала пенал који је промашио Дани Парехо.

Велику побједу остварио је и Лион који је савладао са 2:1 једног од фаворита за освајање такмичења, Манчестер сити. Лион је већ до полувремена водио 2:0 головима Корнеа и Фекира из 26, односно 43. минута.

Корне је искористио велику грешку Фабијана Делфа и одличан центаршут Фекира. Делф је промашио лопту послије центаршута, прихватио је Корне и по земљи погодио угао гола Едерсона.

Фекир је у финишу првог полувремена пошао у полуконтру посијле одузете лопте на средини терена и са двадесетак метара шутирао ефектно за 2:0.

Манчестер сити смањује у 67. минуту када је Лирој Сане одлично прошао по боку и убацио лопту за Бернарда Силву. Имао је након тога и Серхио Агуеро добар продор и шут у 74. и 90. минуту, Сити је повећавао притисак до самог краја, али је Антони Лопер бранио, а Лион се одбранио и побједио.

Реал Мадрид је рутински изашао на крај са Ромом. Прошлосезонски освајач Лиге шампиона је са три гола испратио полуфиналисту кући.

Иско је “пробио лед” у 45. минуту маестралним слободњаком, Бејл је дуплирао предност исто таквом контром у 58. минуту, а онда је Маријано Дијас у другом минуту надокнаде “убио паука” у мрежи Олсена и поставио коначан резултат.