Челсијев шокантни преокрет, моћни Парижани

Бајерн се поклонио Нејмару и Мбапеу. Ова двојица играча су уз Каванија била кључ побједе од 3:0 над Бајерном из Минхена. Славио је и Челси у надокнади времена.

Послије прве вечери другог кола у уторак, Лига шампиона је настављена утакмицама група А, Б, Ц и Д.

Просјек од три гола по утакмици од уторка наставила је Рома побједом у Бакуу над Карабагом 2:1 раније током дана, али је права посластица дошла након судара Парис Сен Жермена и минхенског Бајерна у групи Б.

Група Б:

Парижани су у нову сезону Лиге шампиона у групи Б ушли побједом против Селтика у Глазгову 5:0, а Бајерн је са 3:0 био бољи од Андерлехта. Очекивала се добра утакмица, све очи су упрте у Мбапеа, Нејмара, Каванија и њихову сарадњу, а онда је све већ у другом минуту шокирао Дани Алвес, када је заборављен дао гол за предност Парижана.

Бајерн је преузео иницијативу, претио, али је једно једноставно одлагање лопте Мбапеа за Каванија значило и 2:0 за ПСЖ послије само пола сата игре.

Трећи гол, опет у главној улози Мбапе. Сјајан дриблинг на малом простору заиста је подсјетио на Анрија у млађим данима, лопта стиже до Нејмара који се сналази у казненом простору и на пола сата до краја поставља коначан резултат утакмице.

У другој утакмици исте групе снаге су одмјерили Селтик и Андерлехт. Селтик је савладао белгијску екипу са 3:0. Вребали су играчи Брендана Роџерса први гол до 38. минута када је погодио Леј Грифитс после одличног ниског проигравања Тирнија. У међувремену се Урош Спајић повредио, али је наставио сусрет у дресу Андерлехта, само да би његов тим примио још два гола.

Први у режији Патрика Робертса који је у трку прошао поред неколико играча и шутирао ка голу. Уз мало среће, лопта је ушла у гол, Селтик је дуплирао предност. Побејду Селтика потврдио је Скот Синклер у надокнади времена.