Bolt razbio Getlina na 200 metara

Agencije

Jusein Bolt dominantno je stigao do titule prvaka sveta u sprintu na 200 metara!

Jamajčanin je u drugom međusobnom obračunu bukvalno razbio najvećeg rivala Džastina Getlina iz SAD.

Getlin je pratio Bolta u prvih 100 metara, ali je Jamajčanin na ciljnom pravcu napravio razliku od nekoliko metara te postavio najbolji rezultat sezone sa 19,55 sekundi.

Amerikanac je trčao 19,74s, a ne bi mu pomoglo ni najbolje vreme koje je ostvario ove sezone (19,57s).

U borbi za bronzanu medalju 19,87s su trčali Južnoafrikanac Anaso Jobodvana i Alonso Edvard iz Paname.

Bolt je osvojio jubilarnu desetu zlatnu medalju na svetskim prvenstvima, te treći put objedinio titule prvaka sveta na 100 i 200 metara.

Bolta srušio kamerman

Olimpijski šampion i svjetski rekorder u sprintu Jamajčanin Usein Bolt samo što je osvojio titulu svjetskog prvaka na 200 metara doživio je neočekivani pad, pošto ga je slučajno srušio kamerman u želji da ga snimi izbliza.

Kamerman je vozeći se na jednoj vrsti bicikla prišao Boltu s leđa i kada se Jamajčanin slučajno okrenuo, obojica su pali.
Bolt se spretno podigao i pitao kamermana da li je sve u redu, da bi potom nastavio da slavi titulu.

Slavni Jamajčanin je poslije titule na 100 danas osvojo zlato i na 200 metara rezultatom 19,55, što je vodeći rezultat u svijetu ove godine.