Ana ne može sa Serenom

Agencije

Srpska teniserka Ana Ivanović izgubila je od Serene Vilijams sa 6:4, 6:4 u meču prvog kola ’crvene’ grupe na WTA završnom turniru.

To je osma pobjeda Vilijamsove u devet međusobnih okršaja sa Ivanovićevom.

Uskoro na teren izlaze Simona Halep i Eženi Bušar, a u utorak se igraju okršaji ’bijele’ grupe, Šarapova – Voznijacki i Kvitova – Radvanjska.

U prvom setu Ana je imala brejk zaostatka, uspjela je da se vrati, a onda je pri rezultatu 4:4 imala praktično dobijen poen na brejk lopti. Ipak, nije uspjela da napravi brejk, da bi u narednom gemu odservirala dvije duple greške i poklonila set protivnici.

Na startu drugog seta Ana je napravila brejk, ali je ponovo u narednom gemu odservirala dvije duple greške i Vilijamsova se vratila.

Do završnice drugog seta gledali smo izjednačenu borbu, da bi srpska igračica ponovo pala u prelomnim momentima – kada je servirala za ostanak u meču, pri rezultatu 15:30 forhend iz sredine polja poslala je u aut, a Serena je realizovala prvu meč loptu.

Ukupno, Vilijamsova je imala 25 vinera i 14 grešaka, dok je Ana upisala 19 direktnih poena i 23 neiznuđene greške.