А кажу да је 2:0 најопаснији резултат: Водили 7:2 28 минута прије краја, па изгубили

klix.ba

Колико пута сте чули фудбалске тренере и аналитичаре да кажу познату флоскулу "2:0 је најопаснији резултат"?

Та излизана реченица је тотално бесмислена јер - ко би одбио водити 2:0? Као, ако се прими гол за 2:1, онда ће вам кола кренути тотално низбрдо и имате велике шансе и изгубити...

Но, након синоћњег сусрета енглеског омладинског ФА Купа можда ће позната глупа реченица добити нову верзију.

Фудбалери Нинетон Боруга су дочекали Халесовен Таун, а 28 минута прије краја су водили са чак 7:2. Свих 83 сретника која су дошла на трибине стадиона у Нинетону су већ почели славити убједљиву побједу своје екипе, но онда се десило чудо.

Гости су у периоду од 62. до 80. минуте постигли четири поготка и стигли до заостатка 7:6, но у 85. минути домаћин је отишао на два поготка разлике (8:6). Ипак, до краја сусрета гости су постигли три поготка и стигли до невјероване побједе резултатом 9:8.