“Željo” se oprostio od Evrope, Apolon prejak

nezavisne.com

“Plavi” su večeras u Limasolu poraženi od ekipe Apolona sa 3:1 (1:1). Kiprani su u prvom susretu odigranom prije sedam dana na Grbavici slavili sa 2:1 i s ukupnim rezultatom 5:2 izborili nastup u 3. pretkolu.

Sva tri pogotka za Kiprane postigao je Fotis Papoulis. Domaći tim je poveo već  u 2. minuti, a rezultat je u finišu prvog poluvremena izjednačio Asim Zec u 43. minuti.

U nastavku Kiprani su ponovo došli u vodstvo drugim pogotkom Papoulisa u 57. minuti iz penala, a konačni rezultat isti igrač je postigao hat-trickom u prvoj munuti sudijske nadoknade.

Apolon će u 3. pretkolu igrati s boljom ekipom iz susreta Dinamo Brest (Blr) - Atromitos (Grč).

Ekipu Željezničara prvi put s klupe je predvodio novi-stari trener Milomir Odović, koji je na toj dužnosti zamijenio Slobodana Krčmarevića.