Završen prvi dio šampionata u drugim ligama Srpske: Jesenje počasti Modriči i Slogi

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - Alfa Modriča u grupi zapad i Sloga iz Gornjeg Crnjelova u grupi istok jesenji su šampion drugih liga Republike Srpske.

Tim iz Modriče u 15. kolu prvog dijela šampionata savladao je u komšijskom derbiju kao gost Vranjak sa 2:0 i zadržao dva boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Mladost iz Donje Slatine. Bodove za titulu Modričanima su donijeli Dragan Radić u 31. i Miloš Ilić, koji je pogodio u 51. minutu. Trijumf družine trenera Drage Svitlice je potpuno zaslužen, iako je i domaćin imao velike motive, zbog mjesnog rivalstva, da pokvari namjeru Modričana, kojima je samo pobjeda garantovala „zimski san“ na čelnoj poziciji.

Fudbaleri Ljubića ostvarili su i četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica. Ovaj put ceh je pred razgoropađenim Prnjavorčanima platio bivši rival iz prvoligaške konkurencije, tim BSK-a. Već poslije tridesetak minuta igre, do kada su gosti stekli visoko vođstvo (3:0), bilo je jasno da će Ljubić jesenju sezonu okončati trijumfom za mirniji zimski odmor ekipe. Ponovo je prednjačio kapiten Danko Segić, koji je četiri puta zatresao mrežu nemoćnog domaćina.

U grupi istok Sloga iz Gornjeg Crnjelova na zimski odmor odlazi sa čak 13 bodova prednosti u odnosu na Guber iz Srbrenice. U 15. kolu pobijedili su kao  gosti Slogu Junajted u Bijeljini sa 3:0 i poslije poraza Gubera na gostovanju kod Mladosti u Rogatici prednost sa 10 povećali na 13 bodova.