Завршен први дио шампионата у другим лигама Српске: Јесење почасти Модричи и Слоги

Дарко Пашагић, Бране Радуловић

Бањалука - Алфа Модрича у групи запад и Слога из Горњег Црњелова у групи исток јесењи су шампион других лига Републике Српске.

Тим из Модриче у 15. колу првог дијела шампионата савладао је у комшијском дербију као гост Врањак са 2:0 и задржао два бода предности у односу на најближег пратиоца Младост из Доње Слатине. Бодове за титулу Модричанима су донијели Драган Радић у 31. и Милош Илић, који је погодио у 51. минуту. Тријумф дружине тренера Драге Свитлице је потпуно заслужен, иако је и домаћин имао велике мотиве, због мјесног ривалства, да поквари намјеру Модричана, којима је само побједа гарантовала „зимски сан“ на челној позицији.

Фудбалери Љубића остварили су и четврту побједу у посљедњих пет утакмица. Овај пут цех је пред разгоропађеним Прњаворчанима платио бивши ривал из прволигашке конкуренције, тим БСК-а. Већ послије тридесетак минута игре, до када су гости стекли високо вођство (3:0), било је јасно да ће Љубић јесењу сезону окончати тријумфом за мирнији зимски одмор екипе. Поново је предњачио капитен Данко Сегић, који је четири пута затресао мрежу немоћног домаћина.

У групи исток Слога из Горњег Црњелова на зимски одмор одлази са чак 13 бодова предности у односу на Губер из Србренице. У 15. колу побиједили су као  гости Слогу Јунајтед у Бијељини са 3:0 и послије пораза Губера на гостовању код Младости у Рогатици предност са 10 повећали на 13 бодова.