U srpskom derbiju mreže ostale netaknute

Banjaluka - U srpskom derbiju 14. kola Premijer lige BiH Krupa i Radnik igrali su neriješeno, 0:0.

Bila je to deseta utakmica ova dva rivala u elitnom takmičenju, osmi remi uz dvije pobjede Bijeljinaca, ali i meč u kome je viđen veliki broj prilika sa obje strane.

U sedmom minutu Radnik je mogao doći do prednosti. Ognjen Đelmić je zaobišao i golmana Mateja Markovića, ali se predugo namještao, tako da je Miloš Karišik uspio da izblokira njegov šut sa gol linije. U 18. i 19. minutu igrač gostiju Irfan Hadžić je imao dvije prilike, ali nije bio precizan. U 22. minutu sjajno je iskosa sa lijeve strane šutirao fudbaler Krupe Slobodan Milanović, ali je njegov udarac pogodio prečku. Do kraja prvog dijela bilo je još po nekoliko poluprilika sa obje strane, ali se rezultat nije promijenio.

U nastavku susreta Krupa je zaigrala još ofanzivnije. Ajdin Redžić je pokušao u 54. minutu kasnije glavom i Igor Makitan, ali bez rezultata. U 60. minutu poslije intervencije golmana Radnika Mladena Lučića glavom izvan kaznenog prostora, Milanović je šutirao sa više od 40 metara, ali je loptu sa same gol linije izbacio Slaviša Radović. U 75. minutu "rezervista" Bijeljinaca Nedim Mekić je šutirao preko gola, a samo minutu kasnije igrač Krupe Jovo Lukić imao je sjajnu priliku za domaće poslije greške Radovića, ali je Lučić sjajno intervenisao. U 83. minutu pokušao je Dušan Martinović, ali je Marković izbio loptu u korner.

- Zadovoljan sam igrom i odnosom igrača. Sastali smo se odličnom ekipom Radnika, koja je tokom svih 90 minuta igrala sjajno. Moramo biti zadovoljni bodom Bijeljinaca, a najvažnije je da prekinuta "crna serija" - naglasio je šef stručnog štaba Krupe Petar Kurćubić, kome je ovo bio debi na klupi premijerligaša iz kanjona Tijesno.

Kormilar Radnika Mladen Žižović i pored osvojenog boda nije bio baš previše zadovoljan.

- Bili smo bolji akter, ali opet nismo uspjeli da realizujemo brojne prilike, što nam se veoma često dešava. Međutim i domaćin je imao svojih prilika, tako da je remi možda i najrealniji ishod - istakao je Žižović.