У српском дербију мреже остале нетакнуте

Дарко Пашагић

Бањалука - У српском дербију 14. кола Премијер лиге БиХ Крупа и Радник играли су неријешено, 0:0.

Била је то десета утакмица ова два ривала у елитном такмичењу, осми реми уз двије побједе Бијељинаца, али и меч у коме је виђен велики број прилика са обје стране.

У седмом минуту Радник је могао доћи до предности. Огњен Ђелмић је заобишао и голмана Матеја Марковића, али се предуго намјештао, тако да је Милош Каришик успио да изблокира његов шут са гол линије. У 18. и 19. минуту играч гостију Ирфан Хаџић је имао двије прилике, али није био прецизан. У 22. минуту сјајно је искоса са лијеве стране шутирао фудбалер Крупе Слободан Милановић, али је његов ударац погодио пречку. До краја првог дијела било је још по неколико полуприлика са обје стране, али се резултат није промијенио.

У наставку сусрета Крупа је заиграла још офанзивније. Ајдин Реџић је покушао у 54. минуту касније главом и Игор Макитан, али без резултата. У 60. минуту послије интервенције голмана Радника Младена Лучића главом изван казненог простора, Милановић је шутирао са више од 40 метара, али је лопту са саме гол линије избацио Славиша Радовић. У 75. минуту "резервиста" Бијељинаца Недим Мекић је шутирао преко гола, а само минуту касније играч Крупе Јово Лукић имао је сјајну прилику за домаће послије грешке Радовића, али је Лучић сјајно интервенисао. У 83. минуту покушао је Душан Мартиновић, али је Марковић избио лопту у корнер.

- Задовољан сам игром и односом играча. Састали смо се одличном екипом Радника, која је током свих 90 минута играла сјајно. Морамо бити задовољни бодом Бијељинаца, а најважније је да прекинута "црна серија" - нагласио је шеф стручног штаба Крупе Петар Курћубић, коме је ово био деби на клупи премијерлигаша из кањона Тијесно.

Кормилар Радника Младен Жижовић и поред освојеног бода није био баш превише задовољан.

- Били смо бољи актер, али опет нисмо успјели да реализујемо бројне прилике, што нам се веома често дешава. Међутим и домаћин је имао својих прилика, тако да је реми можда и најреалнији исход - истакао је Жижовић.