U derbiju četvrtog kola Prve lige Krupa savladala Mladost

Banjaluka - Fudbaleri Krupe u derbiju četvrtog kola Prve lige Republike Srpske savladali su Mladost iz Velike Obarske sa 4:2, a centralna figura meča bio je Stefan Stojanov, koji je postigao tri gola za domaćina.

Domaći su poveli već u drugom minutu. Dragan Vuković je prošao po lijevoj strani, ubacio loptu u kazneni prostor, gdje je Stefan Stojanov šutirao sa nekih sedam metara, a golman gostiju Čedomir Radić je izbio. Lopta se odbila do Srđana Malinovića, čiji je šut čuvar mreže Mladosti još jednom odbio, a na loptu je natrčao Stojanov i pogodio za 1:0.

Dva minuta kasnije Stojanov i Miljan Ljubenović su odigrali dupli pas, a ovaj prvi je sa nekih osam metara još jednom savladao golmana Radića. Priliku za het-trik Stojanov je imao u devetom minutu, ali je pogodio spoljni dio mreže. Poslije toga znatno bolje su zaigrali gosti iz Velike Obarske i do poluvremena to krunisali sa dva gola. U 32. minutu akciju je započeo Ivan Delić, Mikica Blagojević je centrirao sa desne strane, a na drugoj stativi bio je Dalibor Mičić i smanjio na 1:2. Tri minuta kasnije Marko Đurović izašao je sam pred golmana Mladena Ilića i zatresao mrežu za 2:2. Stojanov je u 51. minutu ponovo bio u prilici, ali je prebacio gol. Pet minuta kasnije dosuđen je penal za Krupu. Nikola Dujaković je ušao u kazneni prostor, a Mičić ga je nepropisno zaustavio i bio je to penal, koji je u gol pretvorio Stojanov. U 70. minutu Obren Cvijanović sa desne strane ubacio je loptu za Srđana Malinovića, koji je šutem sa 16 metara pogodio gornji desni ugao za 4:2.

U drugoj utakmici nedjeljnog programa, u duelu dvije Slobode slavila je mrkonjićka, koja je kao domaćin savladala Novograđane sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Ognjen Topić.

U petom kolu, koje se igra u subotu i nedjelju, 5. i 6. septembra, sastaju se: VELIKA OBARSKA: Mladost - Vlasenica, ŠAMAC: Borac - Krupa, NOVI GRAD: Sloboda - Tekstilac, GRADIŠKA: Kozara - Sloboda (MG), FOČA: Sutjeska - Leotar, VIŠEGRAD: Drina - Zvijezda 09.