У дербију четвртог кола Прве лиге Крупа савладала Младост

Бањалука - Фудбалери Крупе у дербију четвртог кола Прве лиге Републике Српске савладали су Младост из Велике Обарске са 4:2, а централна фигура меча био је Стефан Стојанов, који је постигао три гола за домаћина.

Домаћи су повели већ у другом минуту. Драган Вуковић је прошао по лијевој страни, убацио лопту у казнени простор, гдје је Стефан Стојанов шутирао са неких седам метара, а голман гостију Чедомир Радић је избио. Лопта се одбила до Срђана Малиновића, чији је шут чувар мреже Младости још једном одбио, а на лопту је натрчао Стојанов и погодио за 1:0.

Два минута касније Стојанов и Миљан Љубеновић су одиграли дупли пас, а овај први је са неких осам метара још једном савладао голмана Радића. Прилику за хет-трик Стојанов је имао у деветом минуту, али је погодио спољни дио мреже. Послије тога знатно боље су заиграли гости из Велике Обарске и до полувремена то крунисали са два гола. У 32. минуту акцију је започео Иван Делић, Микица Благојевић је центрирао са десне стране, а на другој стативи био је Далибор Мичић и смањио на 1:2. Три минута касније Марко Ђуровић изашао је сам пред голмана Младена Илића и затресао мрежу за 2:2. Стојанов је у 51. минуту поново био у прилици, али је пребацио гол. Пет минута касније досуђен је пенал за Крупу. Никола Дујаковић је ушао у казнени простор, а Мичић га је непрописно зауставио и био је то пенал, који је у гол претворио Стојанов. У 70. минуту Обрен Цвијановић са десне стране убацио је лопту за Срђана Малиновића, који је шутем са 16 метара погодио горњи десни угао за 4:2.

У другој утакмици недјељног програма, у дуелу двије Слободе славила је мркоњићка, која је као домаћин савладала Новограђане са 1:0, а стријелац јединог гола био је Огњен Топић.

У петом колу, које се игра у суботу и недјељу, 5. и 6. септембра, састају се: ВЕЛИКА ОБАРСКА: Младост - Власеница, ШАМАЦ: Борац - Крупа, НОВИ ГРАД: Слобода - Текстилац, ГРАДИШКА: Козара - Слобода (МГ), ФОЧА: Сутјеска - Леотар, ВИШЕГРАД: Дрина - Звијезда 09.