U derbiju 17. kola prazne puške u Bijeljini

Igor Stanišić

Bijeljina - U derbiju 17. kola Premijer lige BiH odigranom na Gradskom stadionu u Bijeljini domaći Radnik i sarajevski Željezničar podijelili su bodove igrajući neriješeno, 0:0.

Radnik je došao do prve poluprilike u 20. minutu. Slađan Antić je uputio centaršut sa desne strane, u kaznenom prostoru Željezničara Marko Obradović je glavom proslijedio loptu do Ermina Seratlića, a ovaj je iz izgledne pozicije šutirao preko gola. Šest minuta kasnije Dušan Hodžić je odlično pronašao Obradovića, koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je lopta otišla pored lijeve stative. Gosti su prvi put zaprijetili u 30. minutu, kada je Amir Hadžiahmetović šutirao sa 25 metara, ali tačno u naručje golmana Radnika Asmira Avdukića. Sedam minuta kasnije Sarajlije nisu iskoristile veliku priliku. Tijago Rodrigez je bio u šansi za postizanje gola, ali je njegovu namjeru prozreo iskusni golman Bijeljinaca Asmir Avdukić.

Na startu drugog poluvremena Željezničar je zaprijetio. Ognjen Đelmić je centrirao sa desne strane, a u kaznenom prostoru Radnika nije se dobro snašao Zoran Kokot. U 52. minutu gosti su imali priliku preko Aleksandra Kosorića, koji je promiješao odbranu domaćih, ali je u završnici loše šutirao. Četiri minuta kasnije Sarajlije su ostale sa igračem manje na terenu jer je Đelmić bez lopte udario protivničkog igrača Dinu Beširevića. Minut kasnije fudbaler gostiju Kerim Memija u kaznenom prostoru je srušio Hodžića, ali je glavni sudija Elvis Mujić samo odmahnuo rukom. U 63. minutu najbolji akter utakmice Tijago Rodrigez ponovo je bio u izglednoj prilici, međutim, njegov udarac je završio pokraj gola. Pet minuta kasnije poništen je pogodak Radnika. Hodžić je zatresao mrežu, ali je sudija Mujić iz njemu poznatih razloga svirao prekršaj za tim sa "Grbavice". Gosti su zaprijetili i u 76. minutu, ali je Jovan Blagojević loše reagovao poslije greške Ivana Jakovljevića.

- Bila je ovo veoma teška utakmica, u kojoj smo igrali bez pet igrača. I pored toga, stvorili smo nekoliko prilika koje, nažalost, nismo uspjeli da iskoristimo. Željezničar je igrao organizovano, čak nas je u nekim momentima mogao i kazniti, ali je ovu utakmicu naša odbrana iznijela na svojim plećima - naglasio je šef stručnog štaba Radnika Slavko Petrović.

Rezultati 17. kola

VITEZ: Vitez - Široki Brijeg 1:1 (Đurić 6 - Kresinger 10)

BANjALUKA: Borac - Velež 2:1 (Redžić 15, Jandrić 71 - D. Ćemalović 87)

PRIJEDOR: Rudar Prijedor - Sloboda 0:1 (Zeba 77)

ZENICA: Čelik - Olimpik 1:0 (Dedić 18)

MOSTAR: Zrinjski - Drina 5:0 (Todorović 10, Mešanović 37, 44. penal, Nikolić 55, Vranjić 90)

SARAJEVO: Sarajevo - Travnik 4:0 (Benko 25, Duljević 26, Kovačević 52, Osmanović 87)