У дербију 17. кола празне пушке у Бијељини

Игор Станишић

Бијељина - У дербију 17. кола Премијер лиге БиХ одиграном на Градском стадиону у Бијељини домаћи Радник и сарајевски Жељезничар подијелили су бодове играјући неријешено, 0:0.

Радник је дошао до прве полуприлике у 20. минуту. Слађан Антић је упутио центаршут са десне стране, у казненом простору Жељезничара Марко Обрадовић је главом прослиједио лопту до Ермина Сератлића, а овај је из изгледне позиције шутирао преко гола. Шест минута касније Душан Хоџић је одлично пронашао Обрадовића, који је шутирао искоса са десне стране, али је лопта отишла поред лијеве стативе. Гости су први пут запријетили у 30. минуту, када је Амир Хаџиахметовић шутирао са 25 метара, али тачно у наручје голмана Радника Асмира Авдукића. Седам минута касније Сарајлије нису искористиле велику прилику. Тијаго Родригез је био у шанси за постизање гола, али је његову намјеру прозрео искусни голман Бијељинаца Асмир Авдукић.

На старту другог полувремена Жељезничар је запријетио. Огњен Ђелмић је центрирао са десне стране, а у казненом простору Радника није се добро снашао Зоран Кокот. У 52. минуту гости су имали прилику преко Александра Косорића, који је промијешао одбрану домаћих, али је у завршници лоше шутирао. Четири минута касније Сарајлије су остале са играчем мање на терену јер је Ђелмић без лопте ударио противничког играча Дину Беширевића. Минут касније фудбалер гостију Керим Мемија у казненом простору је срушио Хоџића, али је главни судија Елвис Мујић само одмахнуо руком. У 63. минуту најбољи актер утакмице Тијаго Родригез поново је био у изгледној прилици, међутим, његов ударац је завршио покрај гола. Пет минута касније поништен је погодак Радника. Хоџић је затресао мрежу, али је судија Мујић из њему познатих разлога свирао прекршај за тим са "Грбавице". Гости су запријетили и у 76. минуту, али је Јован Благојевић лоше реаговао послије грешке Ивана Јаковљевића.

- Била је ово веома тешка утакмица, у којој смо играли без пет играча. И поред тога, створили смо неколико прилика које, нажалост, нисмо успјели да искористимо. Жељезничар је играо организовано, чак нас је у неким моментима могао и казнити, али је ову утакмицу наша одбрана изнијела на својим плећима - нагласио је шеф стручног штаба Радника Славко Петровић.

Резултати 17. кола

ВИТЕЗ: Витез - Широки Бријег 1:1 (Ђурић 6 - Кресингер 10)

БАЊАЛУКА: Борац - Вележ 2:1 (Реџић 15, Јандрић 71 - Д. Ћемаловић 87)

ПРИЈЕДОР: Рудар Приједор - Слобода 0:1 (Зеба 77)

ЗЕНИЦА: Челик - Олимпик 1:0 (Дедић 18)

МОСТАР: Зрињски - Дрина 5:0 (Тодоровић 10, Мешановић 37, 44. пенал, Николић 55, Врањић 90)

САРАЈЕВО: Сарајево - Травник 4:0 (Бенко 25, Дуљевић 26, Ковачевић 52, Османовић 87)