U Premijer ligi sve normalno

Banjaluka - Fudbaleri Borca doživjeli su treći poraz u prvenstvu pošto su u sedmom kolu Premijer lige poraženi na gostovanju kod Širokog Brijega sa 0:2.

Susret je odigran u gotovo nenormalnim uslovima. Naime, na stadionu je čak četiri puta došlo do nestanka električne energije, zbog čega su oba poluvremena trajala po 60 minuta, s tim što je početak drugog kasnio tri-četiri minuta. Takođe, cijelim tokom utakmice padala je jaka kiša praćena olujnim udarima vjetra pa je teren na stadionu "Pecara" bio natopljen vodom.

Rukovodstvo Borca željelo je zbog svega navedenog da uloži žalbu kod delegata Franje Grganovića iz Novog Travnika, kao i zbog grubog kršenja Pravilnika o takmičenju, ali on to nije uvažio, već im je saopštio da primjedba mora biti uložena putem odgovarajućih tijela FS BiH. Široki Brijeg je poveo u 23. minutu kada je Dino Ćorić poslije kiksa odbrane Borca lobovao istrčalog Asmira Avdukića. U 65. minutu Siniša Dujaković je u kaznenom prostoru gostiju srušio Luku Menala, a arbitar Elvis Mujić iz Banovića je pokazao na bijelu tačku. Kada se Dejan Čabraja spremao da izvede jedanaesterac, zavladao je potpuni mrak na "Pecari" s obzirom na to da su van funkcije bili svi reflektori. Utakmica je bila ponovo prekinuta, ovog puta na 14 minuta, poslije čega je Čabraja pomenuti penal pretvorio u gol.

- Ova utakmica je još jednom pokazala da je u Premijer ligi BiH i nenormalno normalno. Nigdje na svijetu se ne bi meč završio u ovakvim uslovima. Susret je morao biti prekinut, ali tako nisu mislila službena lica - naglasio je prvotimac Borca Goran Galešić.

Po njegovim riječima, isključivi krivac za poraz je loše otvaranje utakmice.

- Izgleda da počnemo da igramo tek kada rival dođe do prednosti. Tako je bilo i na ovom susretu. Loše smo ušli u meč, što je rival znao da iskoristi i kasnije u onim nenormalnim uslovima ostvari pobjedu - nastavio je Galešić.