У Премијер лиги све нормално

Дарко Пашагић

Бањалука - Фудбалери Борца доживјели су трећи пораз у првенству пошто су у седмом колу Премијер лиге поражени на гостовању код Широког Бријега са 0:2.

Сусрет је одигран у готово ненормалним условима. Наиме, на стадиону је чак четири пута дошло до нестанка електричне енергије, због чега су оба полувремена трајала по 60 минута, с тим што је почетак другог каснио три-четири минута. Такође, цијелим током утакмице падала је јака киша праћена олујним ударима вјетра па је терен на стадиону "Пецара" био натопљен водом.

Руководство Борца жељело је због свега наведеног да уложи жалбу код делегата Фрање Гргановића из Новог Травника, као и због грубог кршења Правилника о такмичењу, али он то није уважио, већ им је саопштио да примједба мора бити уложена путем одговарајућих тијела ФС БиХ. Широки Бријег је повео у 23. минуту када је Дино Ћорић послије кикса одбране Борца лобовао истрчалог Асмира Авдукића. У 65. минуту Синиша Дујаковић је у казненом простору гостију срушио Луку Менала, а арбитар Елвис Мујић из Бановића је показао на бијелу тачку. Када се Дејан Чабраја спремао да изведе једанаестерац, завладао је потпуни мрак на "Пецари" с обзиром на то да су ван функције били сви рефлектори. Утакмица је била поново прекинута, овог пута на 14 минута, послије чега је Чабраја поменути пенал претворио у гол.

- Ова утакмица је још једном показала да је у Премијер лиги БиХ и ненормално нормално. Нигдје на свијету се не би меч завршио у оваквим условима. Сусрет је морао бити прекинут, али тако нису мислила службена лица - нагласио је првотимац Борца Горан Галешић.

По његовим ријечима, искључиви кривац за пораз је лоше отварање утакмице.

- Изгледа да почнемо да играмо тек када ривал дође до предности. Тако је било и на овом сусрету. Лоше смо ушли у меч, што је ривал знао да искористи и касније у оним ненормалним условима оствари побједу - наставио је Галешић.