Сити и Јунајтед овјерили пролаз, Реал искористио суноврат Роме

Б92

Фудбалери Реал Мадрида побједили су Рому на гостујућем терену са 2:0 у петом колу Лиге шампиона, док је чак шест екипа из другог термина дана прошло даље.

Рома је доминирала у првом полувремена, промашивши неколико колосалних прилика од којих је највећа била Индерова у надокнади првог полувремена када је промашио “непромашиво”.

Реал је ни из чега дошао до вођства преко Бејла, да би предност гостију дуплирао Лукас Васкес послије добре тимске акције.

Побједом је Реал осигурао пролаз у осмину финала Лиге шампиона, али је због поведе Плзења над ЦСКА Москвом даље прошла и Рома, као другопласирана.

Манчестер јунајтед савладао је Јанг Бојс на Олд Трафорду послије великог броја пропуштених прилика

Јунајтед је нападао и био надмоћан и тек у 91. минуту дошао до побједе. Стријелац побједоносног гола био је Маруан Фелаини чиме је Јунајтед одвео у осмину финала Лиге шампиона, гдје ће из те групе ићи заједно са Јувентусом.

Клуб из Торина је голом Марија Манџукића савладао Валенсију, чиме су “слијепи мишеви” из Шпаније изгубили и теоретске шансе да се пласирају у нокаут фазу ЛШ.

Бајерн је без икаквих проблема “почистио” Бенфику резултатом 5:1.

За Баварце су по два гола постигли Арјен Робен и Роберт Левандовски, једном је стријелац био и Франк Рибери, док је почасни гол за Португалце постигао Желсон Фернандеш.

Бајерн и Ајакс су се званично пласирали у плеј-оф ЛШ и бориће се за прво мјесто у посљедњем колу, у мечу који се игра у Амстердаму.

У Групи Ф виђене су двије голеаде, једна у Француској а друга у Њемачкој.

Фудбалери Манчестер ситија нису успјели да побједе Лион ни у другом мечу двију екипа јер су одиграли 2:2.

Лион је два пута водио головиам Максвела Корнеа, али су изједначавали Имерик Лапорт и Серхио Агуеро.

“Грађани” су освојеним бодом обезбједили пласман у осмину финала Лиге шампиона, док је Лион јако близу с обзиром да Шахтјор савладао Хофенхајм у гостима.

Екипа из Њемачке је изгубила је 3:2, иако је имала реми све до 93. минута

Таисон је тада постигао свој други гол на мечу и обезбједио тријумф Украјинцима који су остали у трци за плеј-оф.