Šestica Slavije

G. A.

Istočno Sarajevo - U okršaju dva srpska kluba fudbaleri Slavije deklasirali su Drinu sa 6:1 na svom terenu.

Na samom otvaranju utakmice fudbaler domaćih Mahir Karić imao je dobru priliku, ali je njegov šut sa 15 metara golman Drine Goran Maksimović izbacio je u korner poslije kojeg je domaćin stigao do prednosti.

Duško Radosavljević je ubacio loptu na drugu stativu, gdje se našao Mladen Lemez i iz drugog pokušaja pogodio za 1:0. U 15. minutu Miloš Filipović je iskoristio asistenciju Ivana Lazarevića, pobjegao odbrani "sokolova", te lobovao domaćeg golmana Mladena Lučića za 1:1.

Samo minutu kasnije asistenciju Radosavljevića iskoristio je Anel Salković za novu prednost Slavije.

U nastavku susreta još četiri gola čete iz Istočnog Sarajeva. Prvo se u 64. minutu poslije centaršuta Radosavljevića na drugoj stativi najbolje snašao Goran Popović i pogodio za 3:1. U 72. minutu Emir Zeba je šutirao, Maksimović odbio loptu na koju je natrčao "rezervista" Igor Lambulić i bilo je to 4:1. Isti igrač je pogodio i u 90, a Zoran Kokot u drugom minutu sudijske nadoknade postavio je konačni 6:1.