Sedmica Modričana u režiji Šuke

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - Fudbaleri novog šampiona Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, Alfa Modriče, pružili su još jednu vrhunsku predstavu, ovaj put na gostovanju u Omarskoj, gdje su istoimenog domaćina savladali sa više nego ubjedljivih 7:1.

Do odlaska na odmor gosti su stekli minimalnu prednost, da bi Modričani pravo lice pokazali u nastavku susreta, kada su od 53. minuta još šest puta matirali golmana Omarske Mladena Jokića. Najistaknutiji akter meča bio je Neđo Šuka, koji je čak pet puta zatresao mrežu zbunjenog i nemoćnog sastava domaćih.

Banjalučki BSK savladao je Jedinstvo iz Žeravice sa 2:1 i tako produžio nadu da će i naredne sezone biti drugoligaš. Međutim, šanse su minimalne, jer sve će zavisiti od toga ko će napustiti prvoligaško društvo. S druge strane “romantičari” imaju veoma izglede da u posljednjem kolu izbjegnu pretposljednje mjesto na tabeli.

U grupi istok prava goleada u 29. prvenstvenoj rundi u kojoj je na osam utakmica postignuto čak 42 gola, odnosno 5,25 po susretu. Na dva susreta onom u Rogatici između dvije Mladosti, domaće i one iz Bogutovog Sela, te u Dvorovima između Proletera i Gubera viđeno je čak po osam pogodaka.

Parovi posljednjeg kola, koje se igra u subotu, 9. juna od 17.30 časova: grupa zapad: Alfa Modriča - Vranjak, Ozren - Mladost (DS), Sloga (S) - Željezničar (D), Ljubić - BSK, Jedinstvo (Ž) - Dubrave, Sloboda (NG) - Sloga (T), Laktaši - Proleter (T), Borac (Š) - Omarska, grupa istok: Mladost (BS) - Leotar, Glasinac 2011 - Drina HE, Jedinstvo (BR) - Jedinstvo (BČ), Mladost (G) - Famos, Velež (N) - Budućnost (P), Sloga (GC) - Sloga junajted, Ilićka 01 - Proleter (D), Guber - Mladost (R).