Rukometaši Borac M:tela izgubili u Bukureštu

nezavisne.com

Bukurešt - Rukometaši banjalučkog Borac M:tela poraženi su od ekipe ĆSM Bukurešti u prvoj utakmici četvrtfinala Čelendž kupa odigranoj u Bukureštu.

Rumunski tim je danas slavio rezultatom 25:19 (16:7). Nakon početnog vođstva Borca od 1:0 igru je preuzela domaća ekipa, koja je zahvaljujući odbaranama Jakuba Krupe (osam odbrana u prvom poluvremenu, ukupno 11) i raspoloženom Leonardu Sampaju Santosu, ali i greškama igrača Borca, na odmor otišla sa devet golova prednosti. Drugi dio utakmice ekipa trenera Mirka Mikića je odlično počela, sa dvije odbrane Bojana Ljubišića te je ubrzo napravljena serija od 4:0, ali je u nastavku ĆSM Bukurešti ponovo povećao razliku.

Najefikasniji u rumunskom timu bio je Sampajo Santos sa osam golova, a u Borcu Milan Dakić i Srđan Savić sa po četiri. Bojan Ljubišić je imao 12 odbrana.

Revanš utakmica će biti igrana 30. marta u dvorani “Borik” u Banjaluci.