Rudaru pehar Kupa Srpske

Darko Pašagić Foto: V. Stojaković

Banjaluka - Fudbaleri Rudar Prijedora iz četvrtog puta su uspjeli da osvoje pehar namijenjen pobjedniku Kupa Republike Srpske, pošto su u dva meča bili bolji od Krupe.

Poslije slavlja u Prijedoru (2:1), član Premijer lige BiH bio je bolji od prvoligaša Srpske i juče u Krupi na Vrbasu, a slavili su sa 2:0. Strijelac gola kojim su se Prijedorčani približili trofeju bio je Nebojša Pejić u 34. minutu. Vezni igrač Rudara odlično je šutirao sa oko 20 metara i savladao pomalo iznenađenog golmana domaćih Mladena Ilića. Nošeni podrškom 2.000 navijača domaći su i prije, a pogotovo poslije pogotka "rudara" pokušavali da preokrenu stvari u svoju korist, ali nikako nisu uspijevali da savladaju Dalibora Kozića. Prvu izglednu priliku propustio je Stefan Stojanov u 21. minutu, ali je njegov šut blokirala odbrana gostiju. Ko zna kako bi se situacija razvijala da su fudbaleri Krupe do kraja prvog dijela iskoristili bar jednu od tri odlične prilike. Prvu je u 39. minutu prokockao Obren Cvijanović, a zatim su u idućih pet minuta neprecizni bili Nebojša Stjepanović i Miljan Ljubenović u jednoj akciji, pa onda još jednom Cvijanović. Tačku na sva nadanja domaćih stavio je mladi Nebojša Mrkić. Momak koji je ušao u 40. minutu umjesto Siniše Radoje izveo je odličnu solo akciju u 64. minutu. Uzeo je loptu kod svog šesnaesterca, pretrčao gotovo čitav teren i sa vrha šesnaesterca savladao golmana domaćih Mladena Ilića. Treba napomenuti da se neposredno prije kontranapada Rudara desila sporna situacija u šesnaestercu gostiju pošto je lopta u ruku pogodila Čedomira Ćuluma, ali sudija Danijel Pajić nije dosudio penal za Krupu. Pajić je, inače, prošle sezone pravdu dijelio u Premijer ligi, ali je zbog ne baš dobrih odluka ove godine u nižem rangu, odnosno u Prvoj ligi Republike Srpske.