„Рудари“ зимују на првом мјесту

Ненад Ђерић

Приједор - Најубједљивијом побједом ове сезоне од 6:1 над Козаром фудбалери Рудар Приједора на најбољи начин окончали су први дио такмичења у Првој лиги РС, чиме су на зимску паузу отишли са првог мјеста.

„Рудари“ са Сане јесењи дио такмичења заслужено су завршили на лидерској позицији, пошто су у 16 утакмица остварили 11 побједа, највише у лиги, а са 34 гола су најефикаснији тим првенства. Одбрана им је друга, јер је примила гол више од Дрине и све то било им је довољно да са два корака предности у односу на Звијезду 09 чекају други дио сезоне. Приједорчани нису имали нимало проблема против Козаре у крајишком дербију, а поново је доминирао Огњен Јаћимовић, који је два пута затресао мрежу гостију, па је тако засјео на прво мјесто листе стријелаца са 11 погодака. Због свега што су урадили ове сезоне највјернији навијачи су им по завршетку сусрета дуго скандирали и аплаузима им изразили захвалност за одличне партије.

- Захвалио бих и својим играчима, који су завршили посао у првом полувремену. Остаје нам да на миру извршимо анализу оствареног и спремамо се за прољеће. Момци су истински хероји, јер није лако радити и играти у Приједору гдје су тензије и притисци велики, а тражи се да играју млади. Они су наш понос - рекао је тренер Приједорчана Златко Јелисавац.

Тим из Градишке тешим поразом окончао је суморну јесен у којој је сакупио само десет бодова и имаће велику борбу за опстанак у наставку сезоне.

• Честитам Рудару на приказаној, доброј, игри и титули. Резултат је реалан, јер су Приједорчани направили доста шанси, а издање наше одбране и голмана било је веома блиједо. Имали смо игру у другом полувремену и можда могли дати гол-два да пораз буде блажи, али била је ово заслужена побједа нашег противника, као што је и титула - нагласио је тренер Козаре Синиша Ђурић.