Рудар и Звијезда у трци за јесењу титулу Прве лиге РС

Ненад Ђерић, Данијел Радујковић

Бањалука - Водеће екипе у Првој лиги РС и највећи конкуренти за титулу Рудар Приједор и Звијезда 09 успјели су побједнички да прођу на неугодним гостовањима код Жељезничар Спорт тима, односно Славије, па тако у пуном спринту настављају трку за прво мјесто.

Иако се очекивало да ће „рудари“ са Сане имати тежак посао у 15. колу, они су сав посао против Жељезничара практично завршили за полувријеме гдје су стекли три гола предности, а на крају је завршило 1:5. Петом побједом у низу задржали су прво мјесто на табели, али њихов голман Ђорђе Шарац није могао наставити серију без примљеног гола. Њега је након 518 минута савладао Јован Владимир Павловић, који се тако голом опростио од дреса Жељезничара, пошто одлази у словачки Тренчин. Тренер гостију Златко Јелисавац задовољан је високом побједом и нада се да ће његова екипа презимити на првом мјесту.

- Ишли смо на побједа и драго нам је да је овако убједљива. Показали смо да смо боља екипа, иако су домаћи на почетку покушали да нас поремете. На вријеме смо постигли голове и до краја рутинском игром дошли до побједе. Радује ме све боља игра мојих фудбалера, надам се да ће тако наставити и против Козаре у идућем колу како бисмо остали лидери након јесењег дијела првенства - истакао је Јелисвац.

За разлику од његове екипе, Звијезда је уз доста муке дошла до три бода, побједом од 4:3 у врло узбудљивој утакмици. Имали су гости сигурно вођство на полувремену од 2:0, а касније од 3:1, али су се домаћи вратили, да би побједу тиму из Етно-села Станишићи донио искусни Никола Мазић 14 минута прије краја меча. На мечу је било доста нервозе, гости су промашили и пенал, а у свему томе се није најбоље снашао ни главни судија Драган Жарић који је имао неколико сумњивих одлука. Остали мечеви овог кола на програму су у суботу од 13 часова, а састају се: Козара - Слога (Д), Текстилац К. - Слобода (МГ), Напредак - Дрина (З), Подриње - Сутјеска.