Remi Borca sa desetoricom

Banjaluka - Fudbaleri Borca uspjeli su i sa deset igrača da se sa gostovanja u Vitezu vrate neporaženi, jer su sa istoimenim domaćinom igrali neriješeno, 1:1.

Poslije tačno 418 minuta mreža golmana Banjalučana Asmira Avdukića se zatresla, a krivac za to bio je Amir Smriko, koji je poslije duplog pasa sa Harisom Hećom prizemnim udarcem doveo Vitez u prednost od 1:0. Desilo se to u 19. minutu. U nastavku prvog dijela susreta domaćin je imao više od igre, ali nije uspio da povisi vođstvo. U posljednjim trenucima prvog poluvremena drugi žuti karton zaradio je prvotimac Borca Uglješa Radinović, pa je morao u svlačionicu, tako da su "crveno-plavi" u nastavku susreta igrali za fudbalerom manje.

Iako sa desetoricom gosti su u nastavku susreta bili daleko bolji rival, a pravi potez šef stručnog štaba Borca Vinko Marinović napravio je uvođenjem rezervista Petra Ilića i Stefana Savića. Ovaj prvi u 53. minutu donio je izjednačenje poslije odličnog centaršuta najboljeg aktera susreta Mladena Žižovića. Do kraja susreta Vitez je imao nešto više od igre, ali nije uspio ozbiljnije da zaprijeti "crveno-plavima", koji su tako u posljednjih šest kola sakupili 14 bodova.

- Domaćin se bolje snašao u prvom dijelu susreta na neravnom terenu i došao je do prednosti. Isključenje Radinovića u 45. minutu bilo je dodatni stimulans za ekipu i u drugom dijelu susreta igrači Borca su pokazali volju, želju, htijenje i karakter. Bili smo bolji u nastavku meča i prava je šteta što nismo došli i do cijelog plijena, jer ne bi bilo nezasluženo da smo se u Banjaluku vratku sa tri boda - istakao je pomoćni trener "crveno-plavih" Zoran Dragišić.

Za Banjalučane nema predaha, jer već u srijedu u revanš utakmici osmine finala Kupa BiH dočekuju Rudar Prijedor, koji su u prvom susretu savladali sa 1:0.

- Želimo da se plasiramo među osam najboljih, tako da ćemo se "rudarima" suprotstaviti u najjačem sastavu. Već u nedjelju u 12. kolu Premijer lige BiH dočekujemo tuzlansku Slobodu, a cilj je da i u ovom meču  osvojimo tri boda - dodao je Dragišić.

Rezultati 11. kola

SARAJEVO: Olimpik - Drina 5:2 (Smajić 11, Muharemović 44, 47, 54. penal, Gojak 89 - Rustemović 52. penal, Filipović 90)

ŠIROKI BRIJEG: Široki Brijeg - Čelik 7:2 (Ćorluka 16, 66, Kožulj 19, Mihaljević 23, 54, Ćorić 41, Ivanković 76 - Đelmić 8, Marković 36)

ISTOČNO SARAJEVO: Slavija - Travnik 1:0 (Vejnović 11)

MOSTAR: Zrinjski - Sarajevo 1:1 (Crnov 37 - Okić 55)

BIJELjINA: Radnik - Mladost 3:1 (Obradović 15, 36, Lazić 48 - Komarčević 67. penal)

SARAJEVO: Željezničar - Velež 1:0 (Tomić 36)

VITEZ: Vitez - Borac 1:1 (Smriko 19 - Ilić 53)

Parovi 11. kola

U 11. kolu Premijer lige BiH, koje se igra u subotu i nedjelju, 25. i 26. oktobra, sastaju se: ZVORNIK: Drina - Zvijezda, BANjALUKA: Borac - Sloboda, MOSTAR: Velež - Vitez, BIJELjINA: Mladost - Željezničar, SARAJEVO: Sarajevo - Radnik, TRAVNIK: Travnik - Zrinjski, MOSTAR: Čelik - Slavija, SARAJEVO: Olimpik - Široki Brijeg.

Lista strijelaca

6 golova: Nikolić (Zrinjski),

5 golova: Vagner (Široki Brijeg), Brković (Olimpik), Bajić (Željezničar), Stojanov (Zvijezda), Puzigaća (Sarajevo), Crnov (Zrinjski),

4 gola: Stokić (Borac), Rustemović (Drina), Obradović (Radnik), Muharemović (Olimpik), Kožulj (Široki Brijeg),

3 gola: Radovanović, Mujkić (Sloboda), Jusufbašić, Dudić (Travnik), Tomić, Bučan (Željezničar), Zakarić, Ivanković (Široki Brijeg), Filipović (Drina), Kokot (Slavija), Hajdarović (Velež), Velkoski (Sarajevo), Pinjuh (Vitez), Pandža (Olimpik),

2 gola: Vejnović, Govedarica, Salković (Slavija), Dupovac, Okić, Duljević (Sarajevo), Gojak, Smajić, Nukić (Olimpik), Sadiković, Turković, Varea (Željezničar), Ćorluka, Ćorić, Mihaljević (Široki Brijeg), Komarčević, Dabić (Mladost), Hebibović, Popović (Velež), Doljančić, Isanović (Zvijezda), Jurčević, Smriko (Vitez), Kostić (Drina), Subić (Borac), Kojić (Čelik),

1 gol: Stojkić, Pehar, Simeunović, Radulović, Đurić (Zrinjski), Kostić, Grujić, Jović, Ilić (Borac), Pezer, Dedić, Đelmić, Marković (Čelik), Subašić, Regoje, Souza, Handžić (Olimpik), Nuhić, Adrijano, Zajmović, Musić (Travnik), Bilbija, Todorović, Stojčev, Radovac (Sarajevo), Zolj, Haurdić, Blagojević, Janković (Velež), Memišević, Milović, Lazić (Radnik), Prodanović, Ivanović, Oglečevac (Slavija), Pehar, Brekalo, Buhač (Široki Brijeg), Stanić, Kosorić, Memija (Željezničar), Mujić, Sarić (Sloboda), Vidić (Mladost), Ivanović (Drina), Kapetan (Vitez), Diata (Zvijezda),

autogol: Hodžurda (Slavija), Brkić (Zvijezda), Pejić (Velež), Obradović (Radnik).