Реми Борца са десеторицом

Бањалука - Фудбалери Борца успјели су и са десет играча да се са гостовања у Витезу врате непоражени, јер су са истоименим домаћином играли неријешено, 1:1.

Послије тачно 418 минута мрежа голмана Бањалучана Асмира Авдукића се затресла, а кривац за то био је Амир Смрико, који је послије дуплог паса са Харисом Хећом приземним ударцем довео Витез у предност од 1:0. Десило се то у 19. минуту. У наставку првог дијела сусрета домаћин је имао више од игре, али није успио да повиси вођство. У посљедњим тренуцима првог полувремена други жути картон зарадио је првотимац Борца Угљеша Радиновић, па је морао у свлачионицу, тако да су "црвено-плави" у наставку сусрета играли за фудбалером мање.

Иако са десеторицом гости су у наставку сусрета били далеко бољи ривал, а прави потез шеф стручног штаба Борца Винко Мариновић направио је увођењем резервиста Петра Илића и Стефана Савића. Овај први у 53. минуту донио је изједначење послије одличног центаршута најбољег актера сусрета Младена Жижовића. До краја сусрета Витез је имао нешто више од игре, али није успио озбиљније да запријети "црвено-плавима", који су тако у посљедњих шест кола сакупили 14 бодова.

- Домаћин се боље снашао у првом дијелу сусрета на неравном терену и дошао је до предности. Искључење Радиновића у 45. минуту било је додатни стимуланс за екипу и у другом дијелу сусрета играчи Борца су показали вољу, жељу, хтијење и карактер. Били смо бољи у наставку меча и права је штета што нисмо дошли и до цијелог плијена, јер не би било незаслужено да смо се у Бањалуку вратку са три бода - истакао је помоћни тренер "црвено-плавих" Зоран Драгишић.

За Бањалучане нема предаха, јер већ у сриједу у реванш утакмици осмине финала Купа БиХ дочекују Рудар Приједор, који су у првом сусрету савладали са 1:0.

- Желимо да се пласирамо међу осам најбољих, тако да ћемо се "рударима" супротставити у најјачем саставу. Већ у недјељу у 12. колу Премијер лиге БиХ дочекујемо тузланску Слободу, а циљ је да и у овом мечу  освојимо три бода - додао је Драгишић.

Резултати 11. кола

САРАЈЕВО: Олимпик - Дрина 5:2 (Смајић 11, Мухаремовић 44, 47, 54. пенал, Гојак 89 - Рустемовић 52. пенал, Филиповић 90)

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Широки Бријег - Челик 7:2 (Ћорлука 16, 66, Кожуљ 19, Михаљевић 23, 54, Ћорић 41, Иванковић 76 - Ђелмић 8, Марковић 36)

ИСТОЧНО САРАЈЕВО: Славија - Травник 1:0 (Вејновић 11)

МОСТАР: Зрињски - Сарајево 1:1 (Црнов 37 - Окић 55)

БИЈЕЉИНА: Радник - Младост 3:1 (Обрадовић 15, 36, Лазић 48 - Комарчевић 67. пенал)

САРАЈЕВО: Жељезничар - Вележ 1:0 (Томић 36)

ВИТЕЗ: Витез - Борац 1:1 (Смрико 19 - Илић 53)

Парови 11. кола

У 11. колу Премијер лиге БиХ, које се игра у суботу и недјељу, 25. и 26. октобра, састају се: ЗВОРНИК: Дрина - Звијезда, БАЊАЛУКА: Борац - Слобода, МОСТАР: Вележ - Витез, БИЈЕЉИНА: Младост - Жељезничар, САРАЈЕВО: Сарајево - Радник, ТРАВНИК: Травник - Зрињски, МОСТАР: Челик - Славија, САРАЈЕВО: Олимпик - Широки Бријег.

Листа стријелаца

6 голова: Николић (Зрињски),

5 голова: Вагнер (Широки Бријег), Брковић (Олимпик), Бајић (Жељезничар), Стојанов (Звијезда), Пузигаћа (Сарајево), Црнов (Зрињски),

4 гола: Стокић (Борац), Рустемовић (Дрина), Обрадовић (Радник), Мухаремовић (Олимпик), Кожуљ (Широки Бријег),

3 гола: Радовановић, Мујкић (Слобода), Јусуфбашић, Дудић (Травник), Томић, Бучан (Жељезничар), Закарић, Иванковић (Широки Бријег), Филиповић (Дрина), Кокот (Славија), Хајдаровић (Вележ), Велкоски (Сарајево), Пињух (Витез), Панџа (Олимпик),

2 гола: Вејновић, Говедарица, Салковић (Славија), Дуповац, Окић, Дуљевић (Сарајево), Гојак, Смајић, Нукић (Олимпик), Садиковић, Турковић, Вареа (Жељезничар), Ћорлука, Ћорић, Михаљевић (Широки Бријег), Комарчевић, Дабић (Младост), Хебибовић, Поповић (Вележ), Дољанчић, Исановић (Звијезда), Јурчевић, Смрико (Витез), Костић (Дрина), Субић (Борац), Којић (Челик),

1 гол: Стојкић, Пехар, Симеуновић, Радуловић, Ђурић (Зрињски), Костић, Грујић, Јовић, Илић (Борац), Пезер, Дедић, Ђелмић, Марковић (Челик), Субашић, Регоје, Соуза, Ханџић (Олимпик), Нухић, Адријано, Зајмовић, Мусић (Травник), Билбија, Тодоровић, Стојчев, Радовац (Сарајево), Зољ, Хаурдић, Благојевић, Јанковић (Вележ), Мемишевић, Миловић, Лазић (Радник), Продановић, Ивановић, Оглечевац (Славија), Пехар, Брекало, Бухач (Широки Бријег), Станић, Косорић, Мемија (Жељезничар), Мујић, Сарић (Слобода), Видић (Младост), Ивановић (Дрина), Капетан (Витез), Диата (Звијезда),

аутогол: Хоџурда (Славија), Бркић (Звијезда), Пејић (Вележ), Обрадовић (Радник).