Radnik blizu, Borac daleko od Lige za prvaka

Igor Stanišić

Bijeljina - Porazom od Radnika (0:2) fudbaleri Borca najvjerovatnije su izgubili šanse da se dokopaju mjesta koje vodi u Ligu za prvaka, dok su Bijeljinci, s druge strane, napravili veliki korak ka istom takmičenju i trenutno drže željenu poziciju.

Susret 19. kola Premijer lige BiH u potpunosti je pripao domaćem timu koji je sa dva brza gola na početku utakmice praktično riješio pitanje pobjednika i do kraja znalački čuvao prednost. Banjalučani se nisu pokazali u najboljem svjetlu na prvom proljećnom meču i dugo će se sjećati grešaka koje su napravili njihovi defanzivci, za koje je trener "crveno-plavih" Igor Janković rekao da se ne čine ni u pionirskoj selekciji.

Igran je deseti minut kada je Radnik poveo sa 1:0. Akcija je krenula od Aleksandra Vasića koji je proigrao Velibora Đurića, a on iskosa sa desne strane u kaznenom prostoru pronašao Dinu Beširevića koji je matirao golmana Marka Savatovića. Samo sedam minute kasnije domaći su udvostručili prednost kada je Irfan Hadžić iskoristio smušenost gostujuće odbrane i loptu odbijenu od Vladana Danilovića spremio u mrežu. Najbolju priliku na meču gosti su imali u 70. minutu kada je Mahir Karić sa dvadesetak metara pogodio stativu. Tačku na i u 87. minutu stavio je Vladimir Bradonjić za veliki trijumf Semberaca. Poslije šuta Aleksandra Glišića lopta se odbila od jednog igrača gostujuće ekipe, da bi na nju natrčao Bradonjić koji je samo sedam  minuta ranije ušao na teren i spremio je u mrežu.

Trener domaćeg tima, koji je nekada nosio dres Borca, Mladen Žižović bio je prezadovoljan velikom pobjedom svoje ekipe. Radnik je na najbolji način iskoristio poraz Mladosti iz Doboj Kaknja pa je zasjeo na šestu poziciju tabele sa velikim izgledima da se dokopa mjesta u Ligi za prvaka.

- Sasvim zasluženo smo pobijedili u ovom meču i došli do tri boda, veoma bitna u borbi za Ligi za prvaka. Imali samo pad u igri tokom drugog poluvremena kada smo mogli da primimo gol. Ipak, mreža nam je ostala netaknuta i srećni smo zbog toga. Okrećemo se utakmici sa Sarajevom u narednom kolu - rekao je Žižović.

Za razliku od njega, strateg Borca nije imao mnogo razloga za zadovoljstvo iako je njegov tim mnogo bolje odigrao drugo poluvrijeme.

- Za razliku od prvog poluvremena, u drugom smo igrali mnogo bolje i bili kvalitetniji rival na terenu. Iz te igre i prevelike želje da postignemo gol, dali smo dosta prostora Radniku za polukontre i kontranapade. Nismo izdržali i primili smo treći gol. Sve u svemu, Radnik je bio bolji i iskoristio je naše greške, dok nema mnogo vremena za tugovanje pošto se okrećemo meču idućeg kola protiv Krupe i do tada moramo raditi na ispravljanju grešaka koje smo činili do sada - izjavio je Janković.