Радник близу, Борац далеко од Лиге за првака

Игор Станишић

Бијељина - Поразом од Радника (0:2) фудбалери Борца највјероватније су изгубили шансе да се докопају мјеста које води у Лигу за првака, док су Бијељинци, с друге стране, направили велики корак ка истом такмичењу и тренутно држе жељену позицију.

Сусрет 19. кола Премијер лиге БиХ у потпуности је припао домаћем тиму који је са два брза гола на почетку утакмице практично ријешио питање побједника и до краја зналачки чувао предност. Бањалучани се нису показали у најбољем свјетлу на првом прољећном мечу и дуго ће се сјећати грешака које су направили њихови дефанзивци, за које је тренер "црвено-плавих" Игор Јанковић рекао да се не чине ни у пионирској селекцији.

Игран је десети минут када је Радник повео са 1:0. Акција је кренула од Александра Васића који је проиграо Велибора Ђурића, а он искоса са десне стране у казненом простору пронашао Дину Беширевића који је матирао голмана Марка Саватовића. Само седам минуте касније домаћи су удвостручили предност када је Ирфан Хаџић искористио смушеност гостујуће одбране и лопту одбијену од Владана Даниловића спремио у мрежу. Најбољу прилику на мечу гости су имали у 70. минуту када је Махир Карић са двадесетак метара погодио стативу. Тачку на и у 87. минуту ставио је Владимир Брадоњић за велики тријумф Сембераца. Послије шута Александра Глишића лопта се одбила од једног играча гостујуће екипе, да би на њу натрчао Брадоњић који је само седам  минута раније ушао на терен и спремио је у мрежу.

Тренер домаћег тима, који је некада носио дрес Борца, Младен Жижовић био је презадовољан великом побједом своје екипе. Радник је на најбољи начин искористио пораз Младости из Добој Какња па је засјео на шесту позицију табеле са великим изгледима да се докопа мјеста у Лиги за првака.

- Сасвим заслужено смо побиједили у овом мечу и дошли до три бода, веома битна у борби за Лиги за првака. Имали само пад у игри током другог полувремена када смо могли да примимо гол. Ипак, мрежа нам је остала нетакнута и срећни смо због тога. Окрећемо се утакмици са Сарајевом у наредном колу - рекао је Жижовић.

За разлику од њега, стратег Борца није имао много разлога за задовољство иако је његов тим много боље одиграо друго полувријеме.

- За разлику од првог полувремена, у другом смо играли много боље и били квалитетнији ривал на терену. Из те игре и превелике жеље да постигнемо гол, дали смо доста простора Раднику за полуконтре и контранападе. Нисмо издржали и примили смо трећи гол. Све у свему, Радник је био бољи и искористио је наше грешке, док нема много времена за туговање пошто се окрећемо мечу идућег кола против Крупе и до тада морамо радити на исправљању грешака које смо чинили до сада - изјавио је Јанковић.