Раднички бољи од Борца м:тел

Бањалука - Рукометаши Борца м:тел доживјели су и четврти пораз ове сезоне у SEHA Гаспром Јужни ток лиги, пошто су у мечу трећег кола поражени у Крагујевцу од домаћег Радничког са 27:29 (14:17).

Бековска линија Бањалучана била је неефикасна, тако да "црвено-плавима" није помогло ни 15 одбрана Станка Абаџића. Крагујевчани су били агилнији у одбрани, много мање су гријешили у нападу и дошли су до прве побједе у регионалном такмичењу.

Изабраници Игора Рађеновића и Александра Међедовића повели су само на почетку утакмице са 2:0 и то је била њихова једина предност на овом мечу. Од тада су играчи Радничког преузели ствар у своје руке и само су два пута дозволили слабост и то у другом полувремену, што су гости искористили па приђу на гол заостатка. Прво у серији 4:1 између 37. и 43. минута. потом и пет минута касније када су преко искусног Ратка Николића који је пресјекао једну лопту, стигли на 22:23, али било је то све од Бањалучана, будући да су се Крагујевчани врло брзо консолидовали.

- Припремали смо се за њихову одбрану, али нажалост договор из свлачионице није испоштован на терену. Коначан резултат и није тако лош, када се погледа како смо играли - нагласио је тренер Бањалучана Игор Рађеновић.

Иако ровит један од бољих у редовима гостију био је некадашњи капитен Радничког Милан Ђукић, који је постигао седам голова.

- Нисам задовољан са нашом игром у овом мечу. Правили смо превише почетничких грешака и дозволили Радничком да праве серије голове и полако повећавају предност. Нисмо имали довољно снаге да их стигнемо и изгубили смо - нагласио је Ђукић.

Наредни меч Бањалучани играју 27. септембра када у петом колу гостују у словачкој код Татран Прешова.