Прва лига РС: Каралић срушио Борац

Слободaн Дaкић

Мркоњић Град - Головима Владимира Каралића екипа Слободе савладала је Борац из Шамца резултатом 6:3 у посљедњој утакмици десетог кола Прве лиге Републике Српске.

Нападач екипе из Мркоњић Града до хет-трика стигао је већ послије 18 минута игре. Свој први гол постигао је десетом минуту послије асистенције Ненада Берете. Само минут касније, у сљедећем нападу, домаћин је повео са 2:0, а Каралић поново био стријелац. Овај пут лопту му је додао Михајло Савановић. Свој трећи погодак у овом сусрету некадашњи нападач бањалучког Борца постигао је 18. минуту послије асистенције Синише Радоје. И поред тога што су убједљиво губили, гости се нису предавали и први гол постигли су у 39. минуту. Мало опуштање у посљедњој линији домаће екипе искористио је Никола Палежница и ударцем из окрета погодио доњи десни угао гола Николе Ђурића. Прије краја првог полувремена домаћи су повећали на 4:1 и у листу стријелаца уписао се Бојан Кременовић.

На 5:1 повисио је Синиша Радоја, који је искористио дубинску лопту и погодио доњи десни угао голмана Раифа Смајића. Велика предност као да је успавала домаће фудбалере, што су искористили гости из Шамца и два пута затресли мрежу противника. На 5:2 послије брзог контранапада смањио је Зоран Станковић у 78. минуту, послије асистенције Николе Ђурића. Само два минута касније поново се Станковић уписао међу стријелце, а овај пут проиграо га је Ненад Петровић. Коначан резултат поставио је резервиста Александар Малбашић, који је замијенио Милована Травара и лоб ударцем матирао Смајића. Послије тога није више било изгледних прилика за постизање гола. Овом побједом Мркоњићани су се пробили на треће мјесто табеле, док су Шамчани остали десети.