Prva fudbalska lige RS, četvrtog kola: Sloboda preuzela vrh

M. Z.

Mrkonjić Grad - Pobjedom nad Leotarom rezultatom 3:0 u posljednjoj utakmici četvrtog kola Prve lige Republike Srpske fudbaleri Slobode probili su se na prvo mjesto tabele.

Sa čela tabele Mrkonjićani su upravo "skinuli" Trebinjce i u grupi od četiri ekipe sa po devet bodova imaju najbolju gol-razliku pa su se izdvojili na vrhu. Prvo poluvrijeme završeno je bez golova da bi u drugom domaći tim do pobjede poveo Nemanja Kokanović sa dva gola. Prvi pogodak postigao je u 50. minutu, a drugi 20 minuta kasnije. Konačnih 3:0 za Slobodu postavio je Milovan Travar u 82. minutu.

Veliku priliku za gol domaći su propustili u 49. minutu kada je golman gostiju Miroslav Aničić odbranio penal Bojanu Tadiću.

U četvrtom kolu postignuti su sljedeći rezultati: Drina HE - Proleter 1:0, Podrinje - Mladost 3:1, Sloboda (NG) - Sutjeska 2:1, Napredak - Krupa 0:0, Tekstilac - rudar Prijedor 2:0, Vlasenica - Kozara 2:2, Sloboda (MG) - Leotar 3:0. U petom kolu sastaju se: Rudar Prijedor - Podrinje, Proleter - Vlasenica, Sutjeska - Sloboda (MG), Krupa - Tekstilac, Mladost - Drina HE, Kozara - Sloboda (NG), Leotar - Napredak.