Прва фудбалска лиге РС, четвртог кола: Слобода преузела врх

М. З.

Мркоњић Град - Побједом над Леотаром резултатом 3:0 у посљедњој утакмици четвртог кола Прве лиге Републике Српске фудбалери Слободе пробили су се на прво мјесто табеле.

Са чела табеле Мркоњићани су управо "скинули" Требињце и у групи од четири екипе са по девет бодова имају најбољу гол-разлику па су се издвојили на врху. Прво полувријеме завршено је без голова да би у другом домаћи тим до побједе повео Немања Кокановић са два гола. Први погодак постигао је у 50. минуту, а други 20 минута касније. Коначних 3:0 за Слободу поставио је Милован Травар у 82. минуту.

Велику прилику за гол домаћи су пропустили у 49. минуту када је голман гостију Мирослав Аничић одбранио пенал Бојану Тадићу.

У четвртом колу постигнути су сљедећи резултати: Дрина ХЕ - Пролетер 1:0, Подриње - Младост 3:1, Слобода (НГ) - Сутјеска 2:1, Напредак - Крупа 0:0, Текстилац - рудар Приједор 2:0, Власеница - Козара 2:2, Слобода (МГ) - Леотар 3:0. У петом колу састају се: Рудар Приједор - Подриње, Пролетер - Власеница, Сутјеска - Слобода (МГ), Крупа - Текстилац, Младост - Дрина ХЕ, Козара - Слобода (НГ), Леотар - Напредак.