Prva fudbalska liga RS, 16. kolo: Porazi Leotara i Rudar Prijedora

Banjaluka - Fudbaleri Rudar Prijedora i Leotara doživjeli su poraze u mečevima 16. kola Prve lige Republike Srpske, tako da će Kozara u srijedu imati priliku da im pobjegne na tri boda.

Naime, Gradiščani juče nisu igrali svoj susret protiv Drine HE u Višegradu (1. april, 14.30 časova) jer im veliki broj igrača ima obaveze u mladim selekcijama Republike Srpske i BiH. Prijedorčani su poraženi u derbiju kola na gostovanju kod Krupe, koja je slavila sa 2:1. Tako se debitant u prvoligaškom karavanu približio vodećoj trojci i ima samo tri boda manje u odnosu na njih. Iako su "rudari" poveli golom Siniše Radoje, domaći su uspjeli da preokrenu vođstvo gostiju i upišu osmu pobjedu sezone. Ni Trebinjci nisu bili bolje sreće na gostovanju u Novom Gradu iako su izjednačili u 45. minutu golom Predraga Šešelja, nakon što je Sloboda povela u 32. minutu posredstvom Ljubana Antonića. Da tri boda ostanu na "Mlakvama" pobrinuo se Aleksandar Vojinović pogotkom u 65. minutu.

Na utakmici u Donjem Šepku između Napretka i Slobode iz Mrkonjić Grada sve je riješeno u prvom minutu kada je Aleksandar Stojanović savladao Radovana Ilića. Na kraju se ispostavilo da je to jedini gol na utakmici koji je domaćinu donio bodove neophodne u borbi za opstanak. Važnu pobjedu ostario je i "fenjeraš" Proleter koji je bio uspješan na gostovanju u Janji kod Podrinja. Teslićani su gubili od 64. minuta kada je precizan sa bijele tačke bio Filip Kostić, da bi Aleksandar Kondić donio izjednačenje pet minuta kasnije, a totalni preokret i veliko slavlje gostima Vladimir Marković golom u 88. minutu.

U  17. kolu idućeg vikenda sastaju se: Leotar - Sloboda (MG), Kozara - Vlasenica, Mladost - Podrinje, Krupa - Napredak, Sutjeska - Sloboda (NG), Proleter - Drina HE, Rudar Prijedor - Tekstilac.