Премијер лига БиХ за рукометаше, 18. коло: Борац лако добио Славију, кува на врху

Душан Репија

Бањалука - Најпријатније изненађење наставка Премијер лиге за рукометаше, Славија, ипак је лако пала у "Борику", а Борац м:тел је овом побједом прекинуо серију од три пораза - 31:20.

Бањалучани су без проблема изашли на крај са "соколовима", а побједник је био познат већ послије 30 минута игре јер су домаћи водили са 15:5. Видјело се да су момци Бојана Унчанина озбиљно схватили ривала и жељели да се искупе за неугодну серију. На крају су сви играчи добили шансу, а најбоље су се истакли голмани јер су Бојан Љубишић, Арман Беширевић и Слађан Суботић имали укупно 24 одбране. У нападу је најрасположенији био Милош Њежић са седам, а Владан Ђурђевић је постигао гол мање.

- Прижељкивали смо овакву утакмицу послије пораза у којима нисмо имали ни среће. Примили смо само пет голова за полувријеме и водили већ десет разлике, а у другом смо мало попустили пред крај. Задовољан сам побједом, игром и зато што су сви добили минуте - рекао је Унчанин.

Тренер Славије Борис Тешановић имао је проблема са повредама играча, али је, без обзира на све, незадовољан игром.

- Мислио сам да ћемо искористити притисак под којим су били играчи Борца, а десило се супротно. "Борик" и више од 1.000 људи на трибинама су за нас представљали велики терет са којим се нисмо изборили - рекао је Тешановић.

Слога је савладала Коњух у неизвјесном мечу са 27:26, док је врло важну побједу у борби за опстанак уписала Дервента, која је била убједљива против отписаног Какња (39:26). Наруку Дервенћанима иде и пораз Горажда од Извиђача (24:25), док се екипа из Љубушког дефинитивно укључила у шампионску трку. За то могу да захвале Маглају, који је савладао лидера Вогошћу са 22:21. У дуелу двије Босне успјешнија је била ова из Високог (37:25), док је слободан био Зрињски.