RS

Premijer liga BiH: Klubovima iz Srpske opstanak prvi cilj

Premijer liga BiH: Klubovima iz Srpske opstanak prvi cilj 28.07.2014 11:10 | Darko Pašagić

Banjaluka - Fudbalski šampionat BiH, 13. otkako se u njemu takmiče klubovi iz Republike Srpske startovaće u subotu, 2. avgusta.

Nakon što su prošle sezone iz bh. elite ispali Rudar Prijedor i trebinjski Leotar Srpsku će u narednom šampionatu predstavljati pet ekipa: Borac (Banjaluka), Mladost (Velika Obarska), Radnik (Bijeljina), Slavija (Istočno Sarajevo) i povratnik u probrano društvo, Drina (Zvornik). Uz njih među 16 najboljih takmičiće se još: aktuelni šampion Zrinjski (Mostar), branilac Kupa BiH Sarajevo, te Željezničar (Sarajevo), Olimpik (Sarajevo), Široki Brijeg, Velež (Mostar), Čelik (Zenica), Vitez, Zvijezda (Gradačac), Travnik i povratnik u elitu Sloboda (Tuzla).

Ako je suditi po trenutnoj situaciji u klubovima najveći favorit za osvajanje titule je Sarajevo, koje je jedino od bh. klubova preživjelo dva kola na evropskoj sceni. Najveći rivali "bordo" timu će biti Željezničar, Zrinjski, Široki Brijeg i Velež, a od klubova iz Republike Srpske najviše se očekuje od Borca. Međutim, pitanje je koliko mogu Banjalučani, iz čijih redova ističu da im je osnovni cilj plasman u gornji dio tabele. Ekipe koje će svoju šansu vrebati iz prikrajka su Olimpik, Čelik, ali Sloboda, čija Uprava ima velike planove poslije povratka u elitu. Preostalih sedam premijerligaša među kojima su čak četiri iz Republike Srpske prvi i osnovni cilj će biti da sačuvaju opstanak. U nešto boljom situaciji su Radnik i Mladost, koji žele da zauzmu mjesto u sredini tabele, dok je Drini i Slaviji prioritetan cilj da i u sezoni 2015/16. igraju u Premijer ligi BiH. U posebno teškoj situaciji je premijerligaš iz Istočnog Sarajeva, koji u novi šampionat ulazi bez uprave. Za očekivati je da se uz njih za premijerligaški život bore još Travnik, Vitez i Zvijezda.

Jesenji dio prvenstva završava 22. novembra, a planirano je da drugi dio sezone počne 28. februara i da traje 6. juna, kada će biti odigrane utakmice posljednjeg, 30. kola.

Klubovi iz Republike Srpske

FK BORAC

 

Osnovan: 1926. godine.

Adresa: Vladike Platona 6.

Telefon: 051/926-245.

Stadion: Gradski u Banjaluci.

Kapacitet: 10.200.

Boja dresova: crveno-plava.

Predsjednik: Draško Ilić.

Direktor: Robert Zrilić.

Sportski direktor: Slobodan Starčević.

Sekretar: Mile Jovičić.

Trener: Vinko Marinović.

Pomoćni treneri: Zoran Dragišić, Stojan Malbašić, Radovan Gajić.

Trofeji: Pobjednik Mitropa Kupa 1992, Osvajač Kupa Jugoslavije 1988, šampion BiH 2010, Kup BiH 2009, šampion Republike Srpske 2001, 2006, 2008, Kup Republike Srpske 1995, 1996, 2009, 2011, 2012.

 

IGRAČKI KADAR

 

GOLMANI

 

Asmir AVDUKIĆ

Branislav RUŽIĆ

Luka GAJIĆ

Mladen ILIĆ

 

ODBRANA

 

Srđan BEČELIĆ

Darko ĐAJIĆ

Siniša DUJAKOVIĆ

Marko JEVTIĆ

Ivan KOSTIĆ

Borislav PILIPOVIĆ

Nebojša RUNIĆ

Aleksandar JOVIČIĆ

Bojan KREMENOVIĆ

 

VEZNI RED

 

Vladan GRUJIĆ

Petar ILIĆ

Toni JOVIĆ

Uglješa RADINOVIĆ

Aleksandar SUBIĆ

Mladen ŽIŽOVIĆ

Stefan SAVIĆ

Miloš ŽERAVICA

 

NAPAD

 

Joco STOKIĆ

Aleksandar MALBAŠIĆ

Fedor PREDRAGOVIĆ

Mihajlo SAVANOVIĆ

Bojan MACANOVIĆ

 

FK DRINA

 

Osnovan: 1945. godine.

Adresa: Priobalni put b.b.

Telefon: 056/215-512.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Kapacitet: 3.020.

Boja dresova: plava.

Predsjednik: Miodrag Jevtić.

Direktor: Dragan Marković.

Sportski direktor: -

Sekretar: Rade Vukić.

Trener: Dragan Mićić.

Pomoćni treneri: Svetozar Vukašinović, Aleksandar Vasić, Saša Krsmanović.

Trofeji: Šampion Republike Srpske 2010 i 2014, amaterski prvak Bih 1971. i amaterski vicešampion Jugoslavije 1971, šesnaestina finala Kupa Jugoslavije 1983. godine.

 

 

 

IGRAČKI KADAR

GOLMANI

 

Goran MAKSIMOVIĆ

Filip ERIĆ

Almir OSMANOVIĆ

 

ODBRANA

 

Slaviša RADOVIĆ

Boban ĐERIĆ

Vlado IVANOVIĆ

Dejan UZELAC

Damir MEMOVIĆ

Miloš JOKIĆ

David MILOŠEVIĆ

Aleksandar IVANOVIĆ

 

VEZNI RED

 

Aleksandar KIKIĆ

Edin RUSTEMOVIĆ

Ivan LAZAREVIĆ

Radovan VASIĆ

Slobodan ĐURIĆ

Stefan ČOLOVIĆ

Danijel ĆULUM

Ki HJUN LI

Jang VON KIM

Hasan SULjIĆ

Živko NIKOLIĆ

Novica MARKOVIĆ

 

NAPAD

 

Filip KOSTIĆ

Bojan STEVANOVIĆ

Aleksandar NIKOLIĆ

Aleksandar ILIĆ

Džemil HASANOVIĆ

Rade LAZIĆ

 

FK MLADOST

 

Osnovan: 1948. godine.

Adresa: Velika Obarska b.b.

Telefon: 055/3830646.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Kapacitet: 3.300.

Boja dresova: zeleno-bijela.

Predsjednik: Borko Blagojević.

Direktor: Slađan Gubić.

Sportski direktor: -

Sekretar: Stanko Marjanović.

Trener: Dušan Jevrić.

Pomoćni treneri: Miodrag Rankić, Predrag Nikolić.

Trofeji: Šampion Republike Srpske 2013.

 

IGRAČKI KADAR

 

GOLMANI

 

Saša MIŠIĆ

Perica NOVAKOVIĆ

 

ODBRANA

 

Miroslav JEVTIĆ

Nikola MAZIĆ

Danilo VUKOVIĆ

Perica TRIFKOVIĆ

Nemanja DABIĆ

Zoran ĐURIĆ

 

VEZNI RED

 

Anel RAMIĆ

Dušan ZELIĆ

Dalibor KREZOVIĆ

Mikica BLAGOJEVIĆ

Aleksandar VASIĆ

Mikica KRSTIĆ
Srđan SAVIĆ

Midhad MUJEZINOVIĆ

 

NAPAD

 

Dragan RISTIĆ

Dragiša KOMARČEVIĆ

 

FK RADNIK

 

Osnovan: 1945. godine.

Adresa: Balkanska b.b.

Telefon: 055/201-338.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Kapacitet: 3.300.

Boja dresova: plava.

Predsjednik: Predrag Jović.

Direktor: Živorad Miražić.

Sportski direktor: Boro Đokić.

Sekretar: Slobodan Đorđić.

Trener: Srđan Bajić.

Pomoćni treneri: Milutin Simeunović.

Trofeji: Šampion Republike Srpske 1999, 2005, 2012, osvajač Kupa Republike Srpske 2010, 2013, finalista Kupa RS 2014.

 

IGRAČKI KADAR

 

GOLMANI

 

Boriša BODIROGA

Nikola LAKIĆ

Mihajlo MARKOVIĆ

 

ODBRANA

 

Stanko OSTOJIĆ

Željko KRSMANOVIĆ

Slobodan ĐURĐIĆ

Branko BAJIĆ

Ranko GALEŠIĆ

Samir MEMIŠEVIĆ

Slađan ANTIĆ

 

VEZNI RED

 

Aleksandar ĆOSOVIĆ

Milivoje LAZIĆ

Ademin HADžIĆ

Mirza HASANOVIĆ

Milan BASRAK

Eldin MAŠIĆ

Siniša BAJIĆ

 

NAPAD

 

Petar KUNIĆ

Filip VUJIĆ

Dragan DOŠLO

Dejan JOVANOVIĆ

 

FK SLAVIJA

 

Osnovan: 1908. godine.

Adresa: Jovana Raškovića 16.

Telefon: 057/342-343.

Stadion: SRC "Slavija".

Kapacitet: 8.500.

Boja dresova: plavo-bijela.

Predsjednik: -.

direktor: -.

sportski direktor: -.

Sekretar: Duško Petrović.

Trener: Dragan Radović.

Pomoćni treneri: Goran Simić, Dragan Macan.

Trofeji: Pobjednik Kupa BiH 2009, šampion Republike Srpske 2004, osvajača Kupa Srpske 2006, 2008.

 

IGRAČKI KADAR

 

GOLMANI

 

Miloš KUBURA

Mladen LUČIĆ

Nebojša MASLOVARIĆ

 

ODBRANA

 

Mladen LEMEZ

Nemanja VEJNOVIĆ

Saša RADOVANOVIĆ

Vedad ŠABANOVIĆ

Goran POPOVIĆ

Emir HODžURDA

 

Vezni red

 

Duško RADOSAVLjEVIĆ

Anel SALKOVIĆ

Miljan GOVEDARICA

Nemanja PRODANOVIĆ

Nemanja TORBICA

Milutin IVANOVIĆ

Petar MITIĆ

Nemanja KARTAL

 

NAPAD

 

Igor LAMBULIĆ

Zoran KOKOT

Mahir KARIĆ

 

 

 

Došli-otišli

BORAC

Došli: Ivan Kostić (Dolina, Padina), Borislav Pilipović (Istra 1961, Pula), Joco Stokić (Džej Junajted), Aleksandar Malbašić (Jedinstvo, Bihać), Uglješa Radinović (Sloboda, NG), Mihajlo Savanović (Sloboda, MG), Bojan Kremenović (Sloboda MG), Branislav Ružić (Napredak, Donji Šepak), Toni Jović (Rijeka), Petar Ilić (Vojvodina, Novi Sad), Srđan Bečelić (Vojvodina, Novi Sad), Bojan Macanović (Naprijed, Banjaluka), Aleksandar Jovičić (Rudar Prijedor), Luka Gajić (Teleoptik), Miloš Žeravica (Sloboda Užice).

Otišli: Srđan Grahovac (Rapid, Beč), Haris Handžić (UFA), Aleksandar Radulović (Zrinjski, Mostar), Petar Kunić (Radnik, Bijeljina), Stefan Dujaković (pozajmica GOŠK Gabela), Miloš Marković (?), Ivan Dragičević (?), Stefan Tomović (?), Igor Žuržinov (?), Momir Zečević (?), Draško Žarić (prestao sa aktivnim igranjem), Aleksandar Kondić (pozajmica Proleter, Teslić), Duško Stevandić (pozajmica Kozara), Nebojša Stjepanović (pozajmica Krupa).

 

DRINA

Došli: Aleksandar Ilić (Istra 1961, Pula), Boban Đerić (Leotar, Trebinje), Jang Von Kim (Južna Koreja), Ki Hjun Li (Južna Koreja), Damir Memović (Dolina, Padina), Dejan Uzelac (Lokomotiva, Košice), Filip Kostić (Javor, Ivanjica) Stefan Čolović (Rad, Beograd), Filip Erić (Voždovac, Beograd)

Otišli: Slobodan Radić (Vlasenica), Enes Sačević (Radnički, Karakaj), Željko Krčmar (Vlasenica), Darko Mitrović (?), Mladen Ikić (Vlasenica), Srđan Vidović (Vlasenica), Aleksandar Vasić (pomoćni trener),

 

MLADOST

 

Došli: Nemanja Dabić (Mladi Radnik, Požarevac), Zoran Đurić (Hajduk, Beograd), Dušan Zelić (Inđija), Danilo Vuković (Čelik, Nikšić).

Otišli: Delimir Bajić (Rad, Beograd), Vukašin Benović (Metalege, Jajce), Dušan Hodžić (Velež, Mostar), Filip Kostić (Drina, Zvornik), Lazar Zečević (Leotar, Trebinje).

 

RADNIK

 

Došli: Matija Katanec (Zrinjski, Mostar), Jovo Kojić (Čelik, Zenica), Stefan Maletić (Holandija), Dejan Vučić (Zvijezda Etno Selo Stanišić, Bijeljina), Zoran Nikić (Švajcarska), Nebojša Šodić (Rudar, Prijedor), Marko Obradović (?).

Otišli: Ranko Galešić (Borac, Šamac), Boriša Bodiroga (Rudar, Prijedor), Petar Kunić (Dukla, Prag), Milan Basrak (Inđija), Filip Vujić (Podrinje, Janja), Samir Memišević (Teleoptik, Beograd).

 

SLAVIJA

Došli: Nemanja Vejnović (Tekstilac, Derventa), Nemanja Torbica (Rad, Beograd), Miljan Govedarica (Donji Srem), Zoran Kokot (Olimpik), Milutin Ivanović (Jagodina), Petar Mitić (Radnički, Kragujevac), Anel Salković (Crna Gora), Nemanja Kartal (pozajmica PAOK)

Otišli: Igor Radovanović (Sloboda, Tuzla), Predrag Petošević (?), Nenad Petošević (?), Ljubiša Berjan (Mladost, Lučani), Darko Mitrović (Sloboda, Tuzla), Denis Čomor (Olimpik), Otani Soma (?), Filip Osman (?), Žarko Karamatić (?), Edin Dudo (prestao sa aktivnim igranjem), Naid Šehović (?)

 

Šampioni

 

2003.           Leotar

2004.           Široki Brijeg

2005.           Zrinjski

2006.           Široki Brijeg

2007.           Sarajevo

2008.           Modriča Maksima

2009.           Zrinjski

2010.           Željezničar

2011.           Borac (BL)

2012.           Željezničar

2013.           Željezničar

2014.           Zrinjski

 

Kup BiH

 

2002. Sarajevo

2003. Željezničar

2004. Modriča Maksima

2005. Sarajevo

2006. Orašje

2007. Široki Brijeg

2008. Zrinjski

2009. Slavija

2010. Borac (BL)

2011. Željezničar

2012. Željezničar

2013. Široki Brijeg

2014. Sarajevo

 

 

Vječna tabela

 

1. Željezničar (12)                 368    201    70      97      599:337        673

2. Sarajevo (12)                       368    192    87      89      605:334        663

3. Š. Brijeg (12)            368    195    68      105    604:371        653

4. Zrinjski (12)                       368    183    56      129    568:451        605

5. Čelik (12)                            368    141    83      144    435:424        506

6. Leotar (12)                          368    149    51      168    450:526        498

7. Borac (BL) (10)                   308    148    46      114    415:330        490

8. Sloboda (T) (10)                 308    128    49      131    343:362        433

9. Slavija (10) (-3)                   300    122    47      131    361:412        410

10. Travnik (10)            300    106    52      142    364:449        370

11. Velež (9)                           278    106    51      121    343:360        369

12. Modriča M. (7)                 210    87      34      89      298:290        295

13. Orašje (7)                          218    85      33      100    307:325        288

14. Posušje (7)                        218    82      34      102    264:347        280

15. Olimpik (5)                      150    64      42      44      182:146        234

16. Zvijezda G. (6)          180    65      39      76      218:251        234

17. Žepče (6)                           188    62      32      94      192:274        218

18. Rudar P. (5)                       150    47      35      68      155:200        176

19. Jedinstvo (BI) (4)   128    53      14      61      171:203        173

20. Budućnost (B) (4)               128    39      21      68      139:199        138

21. Radnik (4)                          120    37      23      60      123:187        134

22. Laktaši (3)                       90      35      14      41      123:125        119

23. Rudar (U) (3)            98      34      14      50      118:143        116

24. Glasinac (2)             68      25      10      33      71:103         85

25. Brotnjo (2)                         68      19      14      35      76:114         71

26. Kozara (2)                          68      19      13      36      74:107         70

27. GOŠK (2)                          60      15      18      27      55:85           63

28. Mladost (G) (1)                  38      11      6        21      40:65           39

29. Vitez (1)                            30      10      6        14      34:39           36

30. Mladost (VO) (1)               30      8        9        13      24:38           33

31. Drina (Z) (1)            30      7        2        21      18:53           23

32. Bosna (V) (1)            38      4        1        33      28:107         13

33. Gradina (1)                        30      1        6        23      17:57           9

 

NAPOMENA: U vječnoj tabeli nalazi se 12 posljednjih sezona Premijer lige BiH, otkada se u njoj takmiče i klubovi iz Republike Srpske.

 

 

RASPORED UTAKMICA JESENjEG DIJELA PREMIJER LIGE BiH, 2014/15

 

1. kolo

2. i 3. avgust

(17.30 - 20.30)

 

Velež - Drina

Mladost - Borac

Sarajevo - Zvijezda

Travnik - Sloboda

Čelik - Vitez

Olimpik - Željezničar

Široki B. - Radnik

Slavija - Zrinjski

 

2. kolo

9. i 10. avgust

(17.30 - 20.30)

 

Drina - Zrinjski

Radnik - Slavija

Željezničar - Široki B.

Vitez - Olimpik

Sloboda - Čelik

Zvijezda - Travnik

Borac - Sarajevo

Velež - Mladost

 

3. kolo

16. i 17. avgust

(17 - 20)

 

Mladost - Drina

Sarajevo - Velež

Travnik - Borac

Čelik - Zvijezda

Olimpik - Sloboda

Široki B. - Vitez

Slavija - Željezničar

Zrinjski - Radnik

 

4. kolo

23. i 24. avgust

(17 - 20)

 

Drina - Radnik

Željezničar - Zrinjski

Vitez - Slavija

Sloboda - Široki B.

Zvijezda - Olimpik

Borac - Čelik

Velež - Travnik

Mladost - Sarajevo

 

5. kolo

27. avgust

(17 - 20)

 

Sarajevo - Drina

Travnik - Mladost

Čelik - Velež

Olimpik - Borac

Široki B. - Zvijezda

Slavija - Sloboda

Zrinjski - Vitez

Radnik - Željezničar

 

6. kolo

30. i 31. avgust

(16.30 - 19.30)

 

Drina - Željezničar

Vitez - Radnik

Sloboda - Zrinjski

Zvijezda - Slavija

Borac - Široki B.

Velež - Olimpik

Mladost - Čelik

Sarajevo - Travnik

 

7. kolo

13. i 14. septembar

(16 - 19)

 

Travnik - Drina

Čelik - Sarajevo

Olimpik - Mladost

Široki B. - Velež

Slavija - Borac

Zrinjski - Zvijezda

Radnik - Sloboda

Željezničar - Vitez

 

8. kolo

20. i 21. septembar

(15.30 - 18.30)

 

Drina - Vitez

Sloboda - Željezničar

Zvijezda - Radnik

Borac - Zrinjski

Velež - Slavija

Mladost - Široki B.

Sarajevo - Olimpik

Travnik - Čelik

 

9. kolo

24. septembar

(15.30 - 18.30)

 

Čelik - Drina

Olimpik - Travnik

Široki B. - Sarajevo

Slavija - Mladost

Zrinjski - Velež

Radnik - Borac

Željezničar - Zvijezda

Vitez - Sloboda

 

10. kolo

27. i 28. septembar

(15.30 - 18.30)

 

Drina - Sloboda

Zvijezda - Vitez

Borac - Željezničar

Velež - Radnik

Mladost - Zrinjski

Sarajevo - Slavija

Travnik - Široki B.

Čelik - Olimpik

 

11. kolo

18. i 19. oktobar

(15 - 18)

 

Olimpik - Drina

Široki B. - Čelik

Slavija - Travnik

Zrinjski - Sarajevo

Radnik - Mladost

Željezničar - Velež

Vitez - Borac

Sloboda - Zvijezda

 

12. kolo

25. i 26. oktobar

(14.30 - 17.30)

 

Drina - Zvijezda

Borac - Sloboda

Velež - Vitez

Mladost - Željezničar

Sarajevo - Radnik

Travnik - Zrinjski

Čelik - Slavija

Olimpik - Široki B.

 

13. kolo

1. i 2. novembar

(13.30 - 16.30)

 

Široki B. - Drina

Slavija - Olimpik

Zrinjski - Čelik

Radnik - Travnik

Željezničar - Sarajevo

Vitez - Mladost

Sloboda - Velež

Zvijezda - Borac

 

14. kolo

8. i 9. novembar

(13.30 - 16.30)

 

Drina - Borac

Velež - Zvijezda

Mladost - Sloboda

Sarajevo - Vitez

Travnik - Željezničar

Čelik - Radnik

Olimpik - Zrinjski

Široki B. - Slavija

 

15. kolo

22. i 23. novembar

(13 - 16)

 

Slavija - Drina

Zrinjski - Široki B.

Radnik - Olimpik

Željezničar - Čelik

Vitez - Travnik

Sloboda - Sarajevo

Zvijezda - Mladost

Borac - Velež

 

 

 

 



© Glas Srpske 2012 ISSN 2303-7385 | Impresum | Marketing | Kontakt | Latinica | Ćirilica