Prekinut meč u Trnu u okviru Druge lige RS, grupa zapad: Fudbaleri Sloge napali sudiju

D. Pašagić, B. Radulović

Banjaluka - Duel dvije Sloge, trnske i srbačke u 25. kolu Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad završen je prekidom u 82. minutu.

Do tog trenutka igrači iz Srpca imali su prednost od 1:0 golom Srđana Glišića u 56. minutu. Tada su poslije gužve domaći igrači opkolili i fizički nasrnuli na glavnog arbitra Luku Bilbiju iz Prijedora, što je bio dovoljan povod za prekid utakmice. Za nekoliko igrača domaćeg tima sezona je, zbog kazni koje ih očekuju, vjerovatno već završena, a ovaj susret biće registrovan službenim rezultatom, 3:0 u korist izabranika Zorana Kresojevića.

Lider Sloga iz Doboja nastavila je sa serijom ubjedljivih pobjeda, a ovog puta savladali su "fenjeraša" Župu iz Milosavaca, poslije neočekivano jakog otpora sa 3:0. U 49. minutu šut igrača domaćih Danijela Vukovića sa bijele tačke završio je promašajem, ali je kod odluke arbitra o najstrožoj kazni pretjerano burno reagovao gostujući igrač Đorđe Mihajlović, koji je morao na "hlađenje". Dobojlijama je trebalo samo sedam minuta, u periodu od 59. do 66. minuta, da postignu tri gola, obezbijede pobjedu i tako sačuvaju tri boda prednosti u odnosu na najbližeg pratioca Omarsku, koja je na gostovanju u Petrovu savladala Ozren sa 3:1.

U grupi istok vodeći Napredak iz Donjeg Šepka je savladao Jedinstvo iz Brodca sa 5:2 i sada ima četiri boda prednosti i meč više u odnosu na najbližeg pratioca Podrinje iz Janje, koje je na gostovanju kod Ilićke 01 u Brčkom igralo neriješeno, 1:1.

Parovi 26. kola koje se igra u subotu i nedjelju, 7. i 8. maja: grupa zapad: DOBOJ: Željezničar - Laktaši, MODRIČA: Modriča Maksima - Liješće, DONjA SLATINA: Mladost - Sloga (D), MILOSAVCI: Župa - Sloga (T), SRBAC: Sloga - Jedinstvo (Ž), BANjALUKA: BSK - Ljubić, KOZARSKA DUBICA: Borac - Ozren, OMARSKA: Omarska - Proleter (T), grupa istok: UGLjEVIK: Rudar - Lokomotiva, SOKOLAC: Glasinac 2011, Ilićka 01, JANjA: Podrinje - Radnički (K), GACKO: Mladost - Napredak, BRODAC: Jedinstvo - Sloga Junajted, ROGATICA: Mladost - Proleter (D), BRČKO: Jedinstvo - Famos, Mladost (BS) slobodna.