Porazom u Maglaju rukometaši Borca umanjili šanse za odbranu titule

Dušan Repija

Maglaj - Rukometaši Borac m:tela porazom su otvorili drugi dio Premijer lige, a bolji od njih u neizvjesnom meču bio je Maglaj koji je slavio sa 26:25.

Ovim porazom "crveno-plavi" su umanjili svoje šanse za odbranu titule, pogotovo što su Vogošća i Izviđač upisali pobjede. Utakmica u Maglaju bila je baš onakva kakvu su najavljivali Banjalučani, tvrda, neizvjesna i na jedan gol, a baš kao i prošle sezone taj gol više postigli su domaći. Borac je slabo otvorio meč, pogotovo u napadu, pa je za 30 minuta postigao deset golova, a greškama u napadu dozvolio Maglaju nekoliko lakih golova. Drugo poluvrijeme bilo je mnogo bolje, gosti su uhvatili priključak na 21:21, imali napad za izjednačenje, ali su bodovi otišli u nepovrat. Naruku im nije išlo ni nekoliko sudijskih odluka kada se meč lomio, ali trener Bojan Unčanin nije želio da to apostrofira, baš kao ni najbolji strijelac Borca Goran Daničić.

- Jednostavno nismo imali sreće. Sami sebe smo pobijedili, opet smo promašili previše zicera. Cijelu sezonu igramo sa skraćenom rotacijom, jer uvijek imamo nekoliko povrijeđenih igrača. Što se mene tiče, već sam zaboravio ovaj meč, jer imamo još mnogo utakmica i nemamo namjeru da se predamo. Već u nedjelju igramo sa Zrinjskim, nadam se da je to početak pobjedničkog niza - rekao je Daničić, čijih sedam golova nije bilo dovoljno da Borac izbjegne treći poraz u sezoni.

Važnu pobjedu za bijeg iz opasne zone upisala je Slavija koja je savladala sarajevsku Bosnu, dok je pobjedu u Kaknju upisala Sloga, koja se probila u gornji dio tabele. Rukometaši Dervente pružili su solidan otpor Zrinjskom, ali nisu mogli više od časnog poraza.

Rezultati 15. kola: Izviđač - Konjuh 30:27, Kakanj - Sloga 31:38, Vogošća - Goražde 23:18, Zrinjski - Derventa 29:25, Maglaj - Borac m:tel 26:25. Slobodna je bila Bosna Centrotrans.