Policija spriječila tuču u Trnu u derbiju šestog kola Druge lige RS

Brane Radulović, Danijel Radujković

Banjaluka - Usijane glave na derbiju šestog kola Druge lige Republike Srpske, grupa zapad, između trnske Sloge i Mladosti iz Donje Slatine morala je smirivati i policija koja je u 72. minutu meča spriječila opštu tuču na terenu.

Incident se dogodio nakon što gostujući igrači nisu prekinuli akciju kada je jedan igrač Sloge ostao da leži na terenu. Poslije toga došlo je do prekida gdje Goran Travar udara Zorana Perića nogom u potkoljenicu, na šta mu je ovaj odgovorio istom mjerom. Potom se  stvorila  veća gužva od dva minuta u kojoj je učestvovalo više igrača oba tima, ali su organi reda dobro intervenisali nakon čega se situacija smirila. Oba igrača koja su otpočela incident dobila su po crveni karton, a koliko je meč bio dramatičan govori činjenica da su pored njih prije vremena u svlačionicu morali domaći trener Predrag Tatić i igrač Nedo Jokanović. Na kraju je slavila Sloga sa 2:1 pogotkom Olivera Grozdanića u trećem minutu sudijske nadoknade, čime je skočila na treće mjesto, dok je Mladost pala sa prvog na šesto. Kiks ekipe iz Donje Slatine iskoristili su Sloboda i Alfa Modriča koje su pobjedama nad Jedinstvom, odnosno BSK-om došli na čelo tabele.

Što se tiče istoka Sloga iz Gornjeg Crnjelova nastavila je sa pobjedama, a šesti trijumf ove sezone ostvarili su na svom terenu protiv Veleža kojeg su savladali sa 6:0. Velika ulaganja u tim i dobro odrađene pripreme očigledno daju rezultate na startu sezone. Tako je nastavljen perfektan niz u ovom prvenstvu i drže dobro rastojanje od pet bodova u odnosu na prve pratioce. Trenutno je to Ilićka 01 koja je takođe bila uspješna u ovom kolu, jer je sa visokih 4:0 savladala Mladost iz Gacka.