Петарда БиХ, први бод за Андору послије 12 година

Агенције

Селекције Шведске и Босне и Херцеговине оствариле су убједљиве побједе у првим мечевима петог кола квалификација за Свјетско првенство у групама А и Х.

Швеђани су разбили Белорусе 4:0 на свом терену и изједначили се на диоби прве позиције у А са Француском, која касније гостује посљедњепласираном Луксембургу.

"Викинзи" су до убједљивог тријумфа у Солни стигли погоцима двоструког стрелца Форсберга, те Берга и Телина.

6. Луксембург 4 0 1 3 5:9 1

У групи Б Швајцарска је минималним резултатом против Летоније остварила пету побједу у низу. Једини гол на мечу у Женеви постигао је резервиста Јосип Дрмић, средином другог полувремена, четири минута по уласку на терен са клупе.

Много интересантнији резултат је виђен у Андори, гдје је домаћин ремизирао без голова са Фарским Острвима, те пропустио шансу да шокира свијет и побједи, јер је имао играча више у посљедњих 15 минута.

У сваком случају, Андора има шта да слави, не само да је освојила први бод у квалификацијама за Мундијал у Русији, него и први бод у квалификацијама послије скоро 12 година, тачније 11 година и шест мјесеци, односно 58 узастопних пораза.

6. Андора 5 0 1 4 1:13 1

БиХ је очекивано прегазила Гибралтар 5:0 и поравнала се на диоби друге позиције у Х са Грчком, са два бода иза лидера Белгије, који се касније састају у Атини.

"Змајеви" су повели већ у четвртом минуту преко Ведада Ибишевића, који предност дуплира два минута пре полувремена. У других 45 минута по гол постижу Вршајевић, Вишћа и Бичакчић.