Озренци спасили возача па славили у Градишци

Дарко Пашагић, Бране Радуловић

Бањалука - Фудбалери Озрена из Петрова спасили су у близини Дервенте возача чији се аутомобил преврнуо на кров, а неколико часова касније одиграли сјајну утакмицу на врућем терену у Дубравама и побиједили голом Самира Талића у 45. минуту.

Око 13 часова из аутобуса су примијетили у каналу поред пута, преврнуто путничко возило. Одмах су се зауставили и у тешко оштећеном возилу примијетили возача који није могао да се извуче без туђе помоћи.

- Реаговали смо одмах, свјесни да минути могу бити спасоносни, али и кобни. Алармирали смо службу Хитне помоћи и полиције у Дервенти, који су брзо стигли на мјесто несреће. Прије тога смо извукли возило поред пута и ослободили возача из возила које је имало тоталну штету. Возач је заиста имао много среће - рекао је предсједник друголигаша из Петрова Ненад Ћуковић.

Такав епилог дао им је крила па су неколико сати касније побиједили у Дубравама. Ни бројчано јачи домаћи фудбалери нису успјели да пробију задњу линију одбране гостију који су посљедњих 30 минута играли без искљученог Слађана Стјепановића. Занимљиво, Дубраве су силно жељеле побједу као увертиру за "црвено-бијелу" вече коју су те ноћи организовали у склопу обиљежавања 70 година постојања клуба. Фудбалери шамачког Борца коначно су прекинули вишемјесечни пост. Посљедњи пут радовали су се цијелом плијену у осмом колу, против Врањака (1:0), а сада су савладали новоградску Слободу са 2:0. Побједу Омарске на свом терену од 2:1 против Јединства из Жеравице обиљежила су три црвена картона, а домаћин је скоро цијелог друго полувријеме имао само девет фудбалера на терену.

У групи исток лидер Слога из Горњег Црњелова наставила је да терорише ривале, а овог пута славили су на гостовању у Сребреници, гдје су савладали Губер са 2:0.