Odigrano samo sedam utakmica 17. kola drugih liga RS: Sa predsjednikom do +17

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - U 17. kolu drugih liga Republike Srpske zbog loših vremenskih uslova umjesto 16 odigrano je samo sedam utakmica, a lider grupe istok Sloga ponovo je bila nemilosrdna.

Ekipa iz Gornjeg Crnjelova savladala je Mladost iz Rogatice sa 5:0, a za domaćina u finišu susreta zaigrao je predsjednik kluba Zlatko Krbanjević. Fudbaleri Sloge pitanje pobjednika riješili su već poslije prvih 45 minuta kada su vodili sa 4:0.

U ovoj grupi odigran je još samo susret u Brocu u kojem je domaće Jedinstvo poraženo od Budućnosti iz Pilice sa 0:2. Poslije početne inicijative domaćih gosti su uspostavili terensku ravnotežu, a u samom finišu prvog dijela stigli su do prednosti, kada je sopstvenu mrežu pogodio Srđan Kalajdžić. Tri minuta prije kraja susreta najbolji pojedinac susreta Dalibor Krezović je iskoristio nepažnju odbrane Jedinstva i postigao drugi gol za svoju ekipu. Pet susreta u ovoj grupi je odgođeno za neka "ljepša vremena", a u četvrtak će na teren u Gacku u 16 časova istrčati Mladost i Sloga Junajted.

U grupi zapad na otvaranju proljećne sezone u Prnjavoru ekipe Ljubića i Sloge iz Trna pružile su dinamičnu, kvalitetnu i neizvjesnu borbu. Gosti su dva puta imali vođstvo, ali su domaći u posljednjim sekundama susreta stigli do trijumfa. Kreator pobjede bio je Stefan Grahovac, koji je u 90. minutu, direktno iz kornera zatresao mrežu Predraga Bekića za veliko slavlje "plavih". Dva susreta u ovoj grupi igraće se sutra, a derbi će biti susret u Donjoj Slatini, gdje će se sastati drugoplasirana Mladost i lider Alfa Modriča. U Novom Gradu igraće Sloboda i Omarska.