Obradović pogodio za nova tri boda Radnku

Dušan Repija

Zenica - Golom Marka Obradovića iz penala Radnik je upisao šestu pobjedu u sezoni na "Bilinom polju" protiv Čelika.

Bijeljinci su ovim trijumfom ostali na trećem mjestu tabele, a kada bi se računale samo utakmice u gostima, bili bi ubjedljivo prvi, jer je branilac trofeja u Kupu BiH sa gostujućih terena donio čak 16 od 21 mogući bod. Tim Nebojše Miloševića nije blistao protiv, uz Olimpik, glavnog kandidata za ispadanje iz Premijer lige, ali je u maniru velikih ekipa trijumfovao i onda kada ne igra najbolje. Ključni trenutak desio se u 76. minutu kada je Bojan Marković nedozvoljeno zaustavio Obradovića, koji je preuzeo odgovornost i sedmi put se upisao u listu strijelaca ove sezone. Gosti su bili bolji tokom svih 90 minuta, ali osim pokušaja debitanta u plavom dresu Ševka Okića u 38. minutu nisu imali ozbiljnijih prilika. Okić je sam krenuo ka golu Branislava Ružića, ali je loptu poslao pored stative. Jedinu pravu šansu za domaće propustio je krivac za penal Marković, ali nije uspio da se iskupi.

Rezultati 13. kola: Mladost - Vitez 1:2 (Asanović 52 - Dedić 19, Mamić 42), Krupa - Metalege 1:0 (Milutinović 90+2), Čelik - Radnik 0:1 (Obradović 76. penal), Zrinjski - Sarajevo 1:0 (Jakovljević 64), Željezničar - Olimpik 3:2 (Lendrić 11, 80, M. Stevanović 45 - Lelić 69, Plakalo 90), Sloboda - Široki Brijeg 1:0 (Krpić 42. penal). U 14. kolu sastaju se, subota: Metalege - Mladost (13.30 časova), Vitez - Sloboda (14), Olimpik - Zrinjski (14), Radnik - Krupa (14.30). Nedjelja: Sarajevo - Čelik (13), Široki Brijeg - Željezničar (16.30).