Ни Славија није зауставила рукометаше Борца

Душан Репија

Бањалука - Рукометаши Борац м:тела продужили су серију побједа на четири, а Славији нанијели први пораз на домаћем терену (35:29).

Иако су на крају славили са шест голова разлике, према ријечима тренера Бањалучана Бојана Унчанина, утакмица није нила нимало лака, јер је све до 50. минута Славија опасно пријетила. Међутим у посљедњих десет минута гости су успјели да се одлијепе и наставе потјеру за Извиђачем који је први на табели са три бода више, али и утакмицом више од актуелног шампиона. Поново је један од кључних фактора био голман Бојан Љубишић који се разбранио кад је било најпотребније, док су голгетерски расположени били Дејан Унчанин, Милош Њежић и Срђан Мијатовић који су комбиновано постигли 24 гола.

- Нисмо бриљирали поготово у првом полувремену, али смо успјели да дођемо до врло важне побједе. Све утакмице на гостујућим теренима биће врло тешке, па је свака побједа на страни много вреднија. Славија је прије нашег меча имала двије побједе у Источном Сарајеву, а поново су показали да нису нимало наивна екипа - рекао је тренер Борца Бојан Унчанин.

Славија је успјела да дã далеко највише голова Борцу ове сезоне, али су момци тренера Бориса Тешановића ипак морали да честитају побједу ривалу.

- Борац је заслужено побиједио, али разлика није реална. Задовољан како су одиграли моји играчи, али то није било довољно - рекао је Тешановић.

Због репрезентативних обавеза идућег викенда неће бити играно шесто коло, тако да ће све екипе имати довољно времена да се припреме за наставак сезоне. Борац би до меча са Какњем требало да буде јачи за Марка Комненовића и Дејана Шешића који је био у саставу и против Славије. То ће Унчанину дати додатну ширину, а и за сада може да буде задовољан јер сваку утакмицу неко други искочи у први план и буде човјек одлуке. Вогошћа је савладала Маглај са 23:19 у посљедњем мечу петог кола.