Nemile scene na utakmici u Dvorovima između Proletera i Mladosti: Đurović pljunuo sudiju Petrovića

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - Utakmica 13. kola Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok u Dvorovima između Proletera i Mladosti iz Rogatice prekinuta je u 62. minutu kod rezultata 4:1 za domaćina zato što je igrač gostiju Slobodan Đurović pljunuo glavnog sudiju Darka Petrovića.

Potom mu je arbitar dodijelio crveni karton, a on je nastavio psovati sudiju, da bi ga po izlasku sa terena napucao loptom u tijelo. Sa psovanjem i pokušajem napada na glavnog sudiju nastavio je i u hodniku, u čemu su ga spriječili njegovi igrači i redari domaće ekipe. Sada su na potezu disciplinski organi FS RS, ali je sigurno da Đurovića očekuje žestoka kazna.

Do ovog kola neporažena Sloga iz Gornjeg Crnjelova pognute glave je napustila Istočnu Ilidžu, gdje je izgubila od Famosa sa 1:2. Domaći su poveli u 55. minutu golom najboljeg aktera susreta Vladimira Frganje, da bi samo pet minuta kasnije izjednačio Stefan Janjić. U 80. minutu poslije nesmotrene intervencije vlastitu mrežu zatresao je igrač Sloge Mlađen Karaman i tako je lider doživio prvi poraz, ali i dalje ima velikih 11 bodova prednosti u odnosu na najbližeg pratioca.

U grupi zapad lider iz Modriče rutinski je odradio posao na gostovanju u Petrovu, gdje je savladao Ozren sa 3:1. Kreator novog trijumfa družine trenera Drage Svitlice bio je raspoloženi Marko Tadić, koji je dva puta zatresao mrežu golmana Nenada Ćukovića. Modričanima je naruku išla i okolnost da je domaćin i ovaj put jedva okupio 11 igrača, pa je izvjesno da Ozrence drma ozbiljna kadrovska kriza.