Mornar sve bliže plej-ofu

Glas Srpske

Laktaši - Košarkaši Igokee u 19. kolu ABA lige poraženi su na svom terenu od Mornara iz Bara sa 79:93 (20:19, 17:28, 22:20, 20:26). Bila je to sedma uzastopna pobjeda Crnogoraca kojom su došli na korak do plasmana u plej-of.

Izabranici Mihaila Pavićevića tri meča do kraja regularnog dijela sezone imaju tri pobjede više od FMP-a i Partizana, koji treba da odigraju utakmicu više od Mornara. U dosta izjednačenoj i nervoznoj prvoj četvrtini Mornar je imao četiri poena viška, Igokea tri i na kraju je bilo 20:19 za domaćina. Igokea je u 16. minutu vodila sa 32:30, ali su onda gosti iz Bara serijom od 8:0 došli do prednosti od 38:32 dva minuta kasnije. Do odlaska na odmor igrači Mornara su serijom od 9:5 prednost povećali na "plus 10", 47:37.

Na startu drugog poluvremena uslijedila je serija Igokee od 12:0 uz dvije trojke i dvojku Dominika Artisa kojom su Aleksandrovčani došli do prednosti od 49:47. Ipak, do kraja treće četvrtine bolje su igrali gosti koji su pred posljednjih deset minuta imali prednost od 67:59. Mnogo smirenijom igrom od Igokee izabranici Mihaila Pavićevića u četvrtom periodu povećali su prednost za konačnih 93:79.

Sjajna prilika za preuzimanje pol pozicije otvorila se Crvenoj zvezdi poslije pobjede Cedevite protiv Budućnosti. Dva uzastopna neuspjeha Podgoričana otvorila su mogućnost aktuelnom šampionu ABA lige da preuzme prvo mjesto na tabeli tri kola prije kraja ligaškog dijela takmičenja. Zvezda večeras od 18 časova igra u Železniku protiv FMP-a, a trijumfom bi zasjela na čelo tabele i onda bi joj ostalo da odradi posao do kraja protiv Zadra i Cibone kod kuće, te Igokee u gostima. Nakon što je Mornar "skinuo skalp" Budućnosti, konačno je dobru partiju pružila Cedevita koja je slavila rezultatom 76:71 protiv ekipe Aleksandra Džikića. Filip Krušlin je ubacio 19, a Džanan Musa 15 poena, što je bilo dovoljno za pobjedu Zagrepčana pred gotovo praznim tribinama "Draženovog doma". Kako sada stvari stoje, ovi rivali srešće se u polufinalu plej-ofa, s tim da će Budućnost morati da sačuva drugu poziciju, ali to ne bi trebalo da bude problem jer ima pobjedu više i bolji međusobni skor u odnosu na Cedevitu. Teško je očekivati da Zvezda propusti ukazanu šansu i kiksa u nekom od preostalih mečeva koji bi za nju trebalo da budu rutinski, osim možda gostovanja kod Igokee, gdje bi stvari mogle da budu komplikovanije. Posljednji meč 19. kola ABA lige igraju Zadar i Cibona od 21 čas.

Igokea u 20. kolu u subotu, 10. februara, od 17 časova gostuje kod zagrebačke Cibone.