Морнар све ближе плеј-офу

Глас Српске

Лакташи - Кошаркаши Игокее у 19. колу АБА лиге поражени су на свом терену од Морнара из Бара са 79:93 (20:19, 17:28, 22:20, 20:26). Била је то седма узастопна побједа Црногораца којом су дошли на корак до пласмана у плеј-оф.

Изабраници Михаила Павићевића три меча до краја регуларног дијела сезоне имају три побједе више од ФМП-а и Партизана, који треба да одиграју утакмицу више од Морнара. У доста изједначеној и нервозној првој четвртини Морнар је имао четири поена вишка, Игокеа три и на крају је било 20:19 за домаћина. Игокеа је у 16. минуту водила са 32:30, али су онда гости из Бара серијом од 8:0 дошли до предности од 38:32 два минута касније. До одласка на одмор играчи Морнара су серијом од 9:5 предност повећали на "плус 10", 47:37.

На старту другог полувремена услиједила је серија Игокее од 12:0 уз двије тројке и двојку Доминика Артиса којом су Александровчани дошли до предности од 49:47. Ипак, до краја треће четвртине боље су играли гости који су пред посљедњих десет минута имали предност од 67:59. Много смиренијом игром од Игокее изабраници Михаила Павићевића у четвртом периоду повећали су предност за коначних 93:79.

Сјајна прилика за преузимање пол позиције отворила се Црвеној звезди послије побједе Цедевите против Будућности. Два узастопна неуспјеха Подгоричана отворила су могућност актуелном шампиону АБА лиге да преузме прво мјесто на табели три кола прије краја лигашког дијела такмичења. Звезда вечерас од 18 часова игра у Железнику против ФМП-а, а тријумфом би засјела на чело табеле и онда би јој остало да одради посао до краја против Задра и Цибоне код куће, те Игокее у гостима. Након што је Морнар "скинуо скалп" Будућности, коначно је добру партију пружила Цедевита која је славила резултатом 76:71 против екипе Александра Џикића. Филип Крушлин је убацио 19, а Џанан Муса 15 поена, што је било довољно за побједу Загрепчана пред готово празним трибинама "Драженовог дома". Како сада ствари стоје, ови ривали срешће се у полуфиналу плеј-офа, с тим да ће Будућност морати да сачува другу позицију, али то не би требало да буде проблем јер има побједу више и бољи међусобни скор у односу на Цедевиту. Тешко је очекивати да Звезда пропусти указану шансу и кикса у неком од преосталих мечева који би за њу требало да буду рутински, осим можда гостовања код Игокее, гдје би ствари могле да буду компликованије. Посљедњи меч 19. кола АБА лиге играју Задар и Цибона од 21 час.

Игокеа у 20. колу у суботу, 10. фебруара, од 17 часова гостује код загребачке Цибоне.