Mladost do bodova sa kreča

Igor Stanišić

Bijeljina - Fudbaleri Mladosti uspjeli su da u utakmici 26. kola savladaju na svom terenu ekipu Viteza 2:0.

Utakmica koja je odigrana u nedjelju kasno poslijepodne ostaće upamćena po tome što je premijerligaš iz Velike Obarske do bodova došao pogocima sa bijele tačke.

Mladost je povela u 39. minutu kada je Lazar Zečević izvanredno uposlio Srđana Savića kojeg je u kaznenom prostoru Viteza srušio Toni Livaja. Arbitrar iz Gruda Antoni Bandić bez trunke dvoumljenja pokazao je na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Savić za vođstvo od 1:0.

U 69. minutu dosuđen je jedanaesterac za goste iz Viteza pošto je u kaznenom prostoru Mladosti, Miroslav Jevtić napravio prekršaj nad Aladinom Isakovićem.  Odgovornost na sebe preuzeo je Armin Kapetan, ali je golman Mladosti, iskusni Bojan Tripić prozreo njegovu namjeru i odbranio udarac igraču Viteza.

Tačka na ovu utakmicu stavljena je u 88. minutu kada je sudija Bandić po treći put pokazao na penal. Aleksandar Vasić je bio u odličnoj prilici ali je na njega nepropisno startovao jedan od odbrambenih igrača gostiju. Siguran sa jedanaest metara bio je najbolji igrač Mladosti, Dragiša Komarčevića za konačnih 2:0.

- Moji igrači su ostavili srce na terenu i kada nemamo u nekim trenucima kvalitet to nadoknađujemo borbenošću. Osvajanjem bodova protiv Viteza na koraku smo do opstanka u Premijerligi ligi. Upravo ta borba za očuvanje statusa stavila je veliko breme na igrače tako da nisu pružili očekivanu partiju kakve smo pružali ovoga proljeća - kazao je trener Mladosti Dušan Jevrić.

Strateg premijerligaša iz Velike Obarske istakao je da je opstanak na vidiku ali da to još nije završena priča.

- Osvojili smo velika tri boda ali do kraja prvenstva imamo da odigramo još četiri teške utakmice. Ništa nije gotovo - zaključio je Jevrić.

Fudbalere Mladosti naredne subote očekuje utakmica na Grbavici gdje će odmjeriti snage sa Željezničarom.